Subotica je jedna od 10 najboljih art-nuvo destinacija u Evropi po preporuci briselskog sajta

Subotica je jedna od 10 najboljih art-nuvo destinacija u Evropi po preporuci briselskog sajta

Gradska kuća Subotica, foto: NJ/Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

25.01.2023

Kategorija: Subotica

Grad Subotica se nalazi na šestom od 10 najboljih art-nuvo destinacija u Evropi po preporuci sajta Europe Best Destinations iz Brisela.

Sinagoga, foto: NJ/Magločistač

Kako navodi ovaj sajt, dolaskom železnice 1869. godine, Subotica postaje bogat i kosmopolitski grad.

„Priliv novca kombinovan je sa prilivom ljudi iz različitih sredina i kultura, a jednostavne kuće u centru grada pretvorene su u luksuzne maloprodajne, stambene kuće uključujući i Leović palatu koju je projektovao poznati mađarski arhitekta Odon Lehner“, ističe se.

Tokom boravka u Subotici, dodaju, ne sme da se propusti obilazak Sinagoge, Gradske kuće, Rajhl palate i mnogih drugih kuća i palata koje su svedoci razvoja secesije u ovom šarmantnom gradu.

Savremena galerija Subotica, foto: NJ/Magločistač

„Reč je o stilu mađarske varijante secesije kome se u Subotici može diviti sa primesama nemačkog jugendstila koji ovaj multikulturalni i kosmopolitski grad čine jednom od najboljih secesijskih destinacija u Evropi“, poručuje se u tekstu uz nekoliko preporuka gde turisti mogu da odsednu prilikom posete ovog grada.

European Best Destinations je veb-sajt za putovanja posvećen promociji kulture i turizma u Evropi. Kreiran je 2009. godine i spada u najposećenije veb lokacije posvećene turizmu u Evropi već 10 godina zaredom.

Podelite sa prijateljima:

Jedan Komentar na
“Subotica je jedna od 10 najboljih art-nuvo destinacija u Evropi po preporuci briselskog sajta”

Jelena says:

Mala ispravka: Rajhl palata (sa “l”) a ne Rajh palata.

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.