Ekonomski fakultet u Subotici, izvor: ef.uns.ac.rs
Ekonomski fakultet u Subotici organizuje tribinu pod nazivom „Stanje visokog obrazovanja u Srbiji“, koja će biti održana u četvrtak, 12. juna, u prostorijama Regionalnog inovacionog startap centra (Adolfa Sinfera 12), s početkom u 17 časova.
“Cilj tribine je da se kroz dijalog između stručnjaka, nastavnika i javnosti otvori prostor za razgovor o ključnim izazovima u visokom obrazovanju – od kvaliteta nastave i institucionalnih pritisaka, do mogućnosti gubitka školske godine i sistemskih rešenja koja bi mogla ublažiti posledice trenutne situacije”, navodi se u pozivu.
Na tribini će govoriti dr Petar Vrgović sa novosadkog Fakultet tehničkih nauka, dr Smiljana Milinkov sa Filozofskof fakulteta Novi Sad, te Aleksandar Ostojić sa Ekonomskog fakulteta u Subotici.
Učesnici će pokušati da odgovore na pitanja kakva je budućnost visokog obrazovanja u Srbiji, šta institucije mogu da učine u kriznim okolnostima, i na koji način društvo kao celina može da učestvuje u odbrani kvaliteta svog obrazovanja.
Tribina je otvorena za javnost.
Jedan Komentar na
“Tribina o stanju visokog obrazovanja u Srbiji na Ekonomskom fakultetu u četvrtak, 12. juna”
Selo gori a baba se ceslja…
Pogresnu ste temu odabrali…
Tema je drzava Srbija i srpsko drustvo. Kakva je drzava i kakva treba da bude.. kakvi je drustvo i kakvo zelimi da bude…
Sta ce se desiti ako nedodje do pozitivnih promena sa stanivista kvaliteta zivota gradjana…
Tek je nakon toga tema Univerzit koji je u krizi vise od sto godina…
Svaka promenauniverziteta u preteklih sto i vise godina bila je na stetu.ideje Univerziteta jer se univerzitet komercijalizovao usao u igru profita itd….
A ovo o cemu na tribini zelite rasprvati to su posledice
Nas zanimaji uzroci….
Anamneza….Dijagnoza…i tek onda lek…
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 86. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti, rodnog identiteta ili drugog ličnog svojstva bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.