Pokret građanske Subotice pita: Kako se dobija posao izrade gradskog sajta?

Pokret građanske Subotice pita: Kako se dobija posao izrade gradskog sajta?

Foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

28.11.2024

Kategorija: Politika , Subotica

Pokret građanske Subotice (PGS) reagovao je danas na informaciju koju je javnosti učinio dostupnom subotički odbor Stranke slobode i pravde (SSP) da je Gradska uprava u Subotici izdvojila oko 200.000 evra za novi sajt lokalne samouprave i njegovo održavanje mimo javne nabavke, poverivši te poslove firmi Digital House Power iz Beograda – mimo javne nabavke.

Prema saznanjima PGS-a, i softver koji se koristi za rad Gradske uprave je “takođe mnogostuko preplaćen, oko 20 miliona dinara, sa godišnjim održavanjem od 8 miliona dinara”, a urađen je i održavan “toliko stručno da je oboren od strane hakera”, pa je rad uprave grada mesecima bio otežan, što se, tvrde iz ovog pokreta, skriva od javnosti.

Pokret građanske Subotice postavlja pitanje ko je i kako dobio ovaj posao:

“Kojim putem, preko koga, čega, po ovoj neverovatnoj ceni i hoće li se nadležne institucije uključiti i ispitati postoji li nešto nezakonito i koruptivno u realizaciji ovog posla ili će se prosto, u tišini, nastaviti zloupotreba novca građana”.

Podelite sa prijateljima:

2 Komentara na
“Pokret građanske Subotice pita: Kako se dobija posao izrade gradskog sajta?”

Radmilo says:

Ovaj posao radila je firma ELECTUS DOO iz Beograda. Ista ona koja je prekršila ugovor Tržnica iz Novog Sada koju su ostavili bez sistema za prikaz cena i naplatu pijačarine.

Cedomir says:

Nazalost,ovo citamo mi a ne i glasaci,ove vlasti, koji se inace prodaju za parizer,sendvic i jednu do dve crvene.Zato na 500 m od Gradske kuce postoje neasfaltirane ulice ili ulice koje podsjecaju na ruralne djelove Indije( kao polovica Uskocke).Bice i gore.

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.