NLS: Vlast u Subotici godinama zanemaruje bezbednost učenika

NLS: Vlast u Subotici godinama zanemaruje bezbednost učenika

Gimnazija "Svetozar Marković", foto: MD/Magločistač

Objavio: Magločistač

09.06.2025

Kategorija: Politika , Subotica

Gradski odbor stranke Novo lice Srbije (NLS) u Subotici saopštio je danas da je incident u subotičkoj gimnaziji, kada je na jednu učenicu pao prozor u školskom toaletu, pokazatelj višegodišnjeg nemara i nebrige lokalnih vlasti za bezbednost dece.

U ovoj stranci tvrde da ovo nije izolovan slučaj, već posledica sistematskog zanemarivanja javne bezbednosti.

„Gradonačelnik i školska uprava očigledno ne mare za bezbednost učenika, što se vidi i na primeru gradske kuhinje ‘Naša radost’, čije se renoviranje već osam godina koristi kao izgovor za bespotrebno trošenje budžetskih sredstava, bez konkretnih rezultata“, poručuju iz NLS.

U saopštenju ove stranke se zahteva hitna odgovornost i ostavke nadležnih: direktora škole zbog propusta u bezbednosti, gradonačelnika zbog, kako navode, lične odgovornosti, kao i cele gradske uprave zbog zanemarivanja infrastrukture.

„Bezbednost dece nije političko pitanje – to je osnovno pravo. Kada ono postane ugroženo, svi odgovorni moraju da snose posledice“, poručuju iz NLS.

Podelite sa prijateljima:

2 Komentara na
“NLS: Vlast u Subotici godinama zanemaruje bezbednost učenika”

Jelenko says:

@Tomislav
Tačno tako. I zamisli sve šarke ostale čitave a kvaka sa gornje strane na podu. Alal vera kako vas je neko nategao i učinio glupim.

Tomislav says:

Dokle ćete više izmišljati? Stari tip prozora sa neuništivim šarkama. Nema teorijske šanse da padne sam od sebe. Ništa drugo ne znate osim spletkarenja.

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 86. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti, rodnog identiteta ili drugog ličnog svojstva bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.