Zbog loše epidemiološke situacije produžen raspust za Sretenje: Đaci slobodni od 14. do 21. februara

Zbog loše epidemiološke situacije produžen raspust za Sretenje: Đaci slobodni od 14. do 21. februara

Izvor: Pixabay.com

Izvor: Beta

04.02.2022

Kategorija: U fokusu

Februarski raspust za đake u Srbiji, povodom Dana državnosti Sretenja, produžen je zbog loše epidemiološke situacije za još dva dana i trajaće od 14. do 21. februara, saopštilo je Ministarstvo prosvete.

Odluku o izmeni Kalendara obrazovno-vaspitnog rada za osnovne i srednje škole doneo je resorni ministar Branko Ružić koji je kazao da će produženjem raspusta, na 17. i 18. februar, đaci imati devet slobodnih dana, uključujući i vikende.

“Nakon brojnih konsultacija i nakon sagledavanja celokupne situacije i predviđanja da se pik ovog talasa virusa očekuje sredinom meseca, doneo sam odluku o produžetku raspusta. Prvi radni dan biće ponedeljak, 21. februar”, naveo je ministar a preneo njegov kabinet.

Ocenio je da su škole “kao i ranije, bezbedne zbog primene i poštovanja epidemioloških mera”.

“Prema pokazateljima, rast broja zaraženih učenika i nastavnika ne prati rast broja zaraženih u opštoj populaciji”, naveo je Ružić.

Apelovao je na učenike i zaposlene u sistemu obrazovanja da tokom predstojećeg raspusta poštuju propisane epidemiološke mere “kako ne bi došlo do novih zaražavanja”.

Škole su zbog trodnevnog produžetka jesenjeg raspusta u prvom polugodištu, kao i zbog produženja februarskog raspusta, u obavezi da do kraja školske godine nadoknade dva radna dana, dok će školska godina biti produžena za tri dana i umesto do 21. juna trajaće do petka, 24. juna.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.