Foto: Dalibor Stupar/Autonomija
Odbornici vladajuće koalicije koju predvodi Srpska napredna stranka (SNS), a čine je još i Socijalistička partija Srbije (SPS) i Savez vojvođanskih Mađara (SVM), izabrali su danas Žarka Mićina za novog gradonačelnika Novog Sada.
Sednici su prisustvovali samo odbornici vladajuće koalicije, dok policija i obezbeđenje nisu dozvolili opozicionim odbornicima da uđu u skupštinsku zgradu.
Policija je grubo nasrtala i odgurivala odbornike i neki od njih su povređeni.
Opozicija je navela da je Žarko Mićin “nedostojan” funkcije gradonačelnika i da je, između ostalog, organizovao “batinaše” SNS-a.
“Žao mi je što sam u ovakvoj atmosferi biran za gradonačelnika. Nadam se da niko od policije i građana neće biti povređen. Planiram da budem gradonačelnik svih Novosađana”, rekao je Mićin u svom ekspozeu.
On je dodao da su “stabilnost, smirivanje tenzija i zaustavljanje daljih podela u društvu ključni”.
“Srbija je demokratska zemlja i ne može se zaustaviti blokadama, ali treba negovati dijalog. Ovaj dom u kom smo danas ne treba da bude mesto sukoba, već polemike i konstruktivnog dijaloga. Želim da sa građanima napravimo zajednički plan za budućnost, da debatujemo, da se nadmećemo idejama, da se nadmećemo programom”, kazao je Mićin.
Predsednica Skupštine grada Dina Vučinić optužila je opoziciju da pokušava da uruši parlamentarni život, a za Mićina je rekla da ima “bogato političko iskustvo”.
Mićin: Opozicioni odbornici nisu hteli da prisustvuju sednici
Novi gradonačelnik Novog Sada, Žarko Mićin, osvrnuo se i na odsustvo opozicije u skupštinskoj sali, navodeći da ih je sekretarka pozvala i da oni nisu hteli da prisustvuju.
“Ja ni sa čim nisam zaslužio taj odnos, prvi put se biram za gradonačelnika Novog Sada, red je da se svakom da šansa”, naveo je Mićin.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 86. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti, rodnog identiteta ili drugog ličnog svojstva bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.