SLUČAJ “HELIKOPTER”: GODINU DANA BEZ KRIVIČNOG POSTUPKA I OPTUŽNICE

SLUČAJ “HELIKOPTER”: GODINU DANA BEZ KRIVIČNOG POSTUPKA I OPTUŽNICE

Olupina srušenog helikoptera (Foto: Reuters)

Objavio: Magločistač

13.03.2016

Kategorija: U fokusu

Godinu dana nakon pada transportnog helikoptera Vojske Srbije, u kom je poginulo sedam ljudi, Više javno tužilaštvo u Beogradu još nije odlučilo o mogućem podizanju optužnice i krivičnom postupku u ovom slučaju.

Jedina presuda doneta je sedam meseci nakon pada, 23. oktobra. Tada je Vojni disciplinski sud doneo presude protiv dvojice generala za disciplinske prestupe tako što im je zabranjeno napredovanje.

“General major Ranko Živak oglašen je krivim zbog disciplinskog prepusta propuštanja radnje na koju je lice u službi ovlašćeno radi sprečavanja nezakonitosti ili štete. Za isti presutp oglašen je krivim i brigadni general Predrag Bandić, kao i za prekoračenje službenog ovlašćenja”.

General-major Ranko Živak neće moći da napreduje u službi jednu, a general Predrag Bandić dve godine.

Ministar odbrane Bratislav Gašić smenjen je sa te funkcije ali ne zbog tog slučaja već zbog seksističke izjave upućene novinarki B92: “Volim novinarke koje lako kleknu”. Zlatibor Lončar je I dalje ministar zdravlja.

U najvećoj vazduhoplovnoj nesreći u Srbiji, u poslednje dve decenije, poginuli su piloti major Omer Mehić i kapetan Milovan Đukarić, mehaničari zastavnici Nebojša Drajić i Ivan Miladinović, lekar novopazarske bolnice Dževad Ljajić i njegov kolega anestetičar Miroslav Veselinović, kao i petodnevno novorođenče, dečak, porodice Ademović.

Tužilaštvo je u okviru predistražnog postupka, bar prema dostupnim informacijama, saslušalo 30 ljudi u svojstvu svedoka.

Izvor: Slobodna Evropa

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.