Počela javna rasprava o Nacrtu zakona o radnoj praksi

Počela javna rasprava o Nacrtu zakona o radnoj praksi

Objavio: Magločistač

09.12.2021

Kategorija: U fokusu

Beogradska otvorena škola (BOŠ) i Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja pozivaju zainteresovane građane, pre svega mlade, kao i stručnu javnost da se upoznaju sa tekstom Nacrta zakona o radnoj praksi i da daju svoje komentare, sugestije i predloge.

Javna rasprava o Nacrtu zakona o radnoj praksi traje do 23. decembra ove godine, a u sklopu nje će biti organizovane i prezentacije i stručne rasprave u Novom Sadu – 13. decembra, u vremenu od 12.00 do 14.00 časova, u Media info centru na SPENS-u; u Nišu – 14. decembra, takođe od 12.00 do 14.00 časova, u Deli prostoru; i u Beogradu – 17. decembra, u vremenu od 10.00 do 12.00 sati, u sali “Amfiteatar” Narodne banke. Zainteresovani za učešće na ovim skupovima treba da se prijave putem mejl adrese javna.rasprava@minrzs.gov.rs.

Ove javne rasprave moći će da se prate i onlajn, putem video-linka na sajtu radneprakse.bos.rs i na društvenim mrežama Beogradske otvorene škole.

Nacrt zakona o radnoj praksi može da se pogleda na veb stranici radneprakse.bos.rs, kao i drugi važni materijali poput ekspertskih analiza i publikacija koje se bave ovim pitanjem. 

Takođe, predlozi, sugestije, inicijative i komentari na Nacrt zakona o radnoj praksi mogu da se dostave Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja putem mejl adrese javna.rasprava@minrzs.gov.rs ili pisanim putem na adresu: Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, ul. Nemanjina 22-26, 11000 Beograd.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.