Koliko košta vožnja električnog trotineta po novim pravilima?

Koliko košta vožnja električnog trotineta po novim pravilima?

Električni trotinet, foto: Pixabay

Izvor: BIZLife

07.09.2023

Kategorija: U fokusu

Vožnja električnog trotineta po svim pravilima koštaće vas od 5.000 do 28.000, dok kazne za njihovo ignorisanje dostižu i 120.000 dinara, ili čak 15 dana zatvora.

Predlogom izmena i dopuna Zakona o bezbednosti saobraćaja koji je upućen na usvajanje u Narodnoj skupštini, postale su poznate nove mere.

Desetine hiljada samo na opremu

Naime, vozači će biti u obavezi da nose biciklističke kacige, čije se cene kreću od 4 do 27 hiljada i svetloodbojne prsluke čija je cena u proseku 400 dinara. Uvodi se i obaveza da se na vozilo postavi registraciona nalepnica kao dokaz o tehničkim specifikacijama trotineta koju će izdavati Agencija za bezbednost saobraćaja.

Zabranjena vožnja po trotoaru

Pored ovih osnovnih pravila, vozači će morati da koriste isključivo  biciklističke staze i trake ili pešačko-biciklističke staze, a brzina ne sme biti veća od 35 km/h. Još jedan novitet je starosna granica – trotinetom će moći da upravljaju osobe sa navršenih 14 godina, a izlazak na kolovoz dozvoljen je samo na putu na kom je brzina kretanja ograničena na 30 kilometara na sat. Međuitm, vozači koji su punoletni mogu se voziti i na putu na kome je brzina kretanja ograničena na 50 km/h.

Podelite sa prijateljima:

Jedan Komentar na
“Koliko košta vožnja električnog trotineta po novim pravilima?”

Karolina Lasak says:

To je sve ok samo jos fali Saobracajna policija na putevima da bi to kaznjavali redovno ali nazalost nepamtim kad sam ih videla osim po kaficima ili sad koji dan u burekdzinici

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.