“Ženske studije 2023”: O ženskom štrajku ove subote, 11. novombra, govori Tatjana Latinović

“Ženske studije 2023”: O ženskom štrajku ove subote, 11. novombra, govori Tatjana Latinović

Foto: NJ/Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

09.11.2023

Kategorija: Subotica

U okviru edukativnog visokoškolskog obrazovnog programa “Ženske studije 2023”, u Savremenoj galeriji Subotica će u subotu, 11. novembra, predavanje održati Tatjana Latinović na temu ženskog štrajka.

Nakon predavanja, dr Mirjana Dokmanović i dr Jasminka Dulić će promovisati knjigu “Prilog istoriji ženskih studija u Vojvodini: ženske studije u Subotici” koju je ove godine izdao Pokrajinski zavod za ravnopravnost polova, a koju je priredila Margareta Bašaragin.

Program počinje u 10.30 časova, a predavanja će biti moguće pratiti i onlajn putem ZOOM aplikacije na linku: https://us06web.zoom.us/j/81451051444?pwd=NXNOREJ4dW1hOEgyNVpKK2o5R2tvQT09.

Tatjana Latinović je predsednica Islandskog udruženja za ženska prava (Icelandic Women’s Rights association, Kvenrettindafelag Islands, 2019-), jedna je od osnivačica Organizacije stranih žena na Islandu (W.O.M.E.N, 2003-), i članica je Imigracionog saveta na Islandu (2017-2021). Diplomirala je nemački i engleski jezik na Sveučilištu Josipa Juraja Štrosmajera u Osijeku (1992) i islandski jezik na Islandskom univerzitetu u Rejkjaviku (1998). Prevodi književna dela islandskih autorki na srpski i hrvatski jezik. Dobitnica je Viteškog krsta Ordena sokola (Knight’s Cross of The Order of the Falcon) predsednice Islanda (2019) i nagrade Humanistkinja godine (Humanist of the Year Award) (2007). Živi i radi u Rejkjaviku od 1994. godine.

Pristup predavanjima je slobodan.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.