Za rekonstrukciju i dogradnju graničnog prelaza Horgoš 1,8 milijardi dinara

Za rekonstrukciju i dogradnju graničnog prelaza Horgoš 1,8 milijardi dinara

Foto: Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

10.12.2021

Kategorija: Subotica

Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture je početkom decembra donelo odluku o dodeli ugovora za radove na rekonstrukciji i dogradnji graničnog prelaza Horgoš grupi ponuđača koju čini šest firmi sa sedištem u Beogradu, Šidu i Veterniku, a procenjena vrednost javne nabavke sa PDV-om je 1,8 milijardi dinara.

Prema projektu, radovi bi trebalo da budu završeni 2023. godine.

U projektnom zadatku se navodi da će intervencije u okviru kompleksa Graničnog prelaza Horgoš omogućiti smanjenje gužvi na graničnom prelazu i smanjenje vremena čekanja u kritičnom periodu, tokom godišnjih odmora i praznika, uz obaveznu bezbednost svih učesnika u saobraćaju.

Firme koje su dobile posao su: Jadran iz Beograda, Šidprojekt iz Šida, Srbija Autoput Beograd iz Beograda, ABA Professional iz Beograda, Koto iz Beograda, i Građevinski Institut centralna putna laboratorija iz Veternika.

Granični prelaz Horgoš se nalazi na saobraćajnici E-75, koji je veoma značajan za tranzitni saobraćaj.

Dodaje se da je na ulazu i izlazu iz zemlje u teretnim terminalima do granične linije predviđena mogućnost izgradnje po još tri saobraćajne trake.

Pored auto-puta od postojećeg nadvožnjaka, ispred graničnog prelaza, prema granici sa Mađarskom, do graničnog prelaza, predviđaju se dodatne dve saobraćajne trake za teretna vozila.

Obezbeđena je saobraćajna veza projektovanog teretnog terminala, izlaz iz države, sa postojećom saobraćajnicom prema Graničnom prelazu Horgoš 2.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.