Subotički odbor Narodne stranke pita: Na šta se troši novac građana Subotice?

Subotički odbor Narodne stranke pita: Na šta se troši novac građana Subotice?

Objavio: Magločistač

24.08.2022

Kategorija: Politika , Subotica

Gradski odbor Narodne stranke u Subotici (NS) postavlja pitanje načina na koji se troši novac građana i građanki, budući da je najavljeno da će za Dan grada, koji se obeležava 1. septembra, za “skromnih 1,3 miliona dinara” nastupati narodna pevačica Zorica Brunclik.

Taj novac se, smatraju iz ove partije, mogao smislenije utrošiti, na primer, da se roditeljima olakša početak školske godine jer je za kupovinu udžbenika i školskog pribora po detetu potrebno izdvojiti više od 100 evra.

“Grad koji nije u stanju da za četiri godine izgradi manji akva park, niti da za deceniju vlasti završi renoviranje pozorišta, a kamoli obezbedi besplatne udžbenike deci, nema legitimitet da rasipa novac građana na ovako bahat način. Umesto da se gradska vlast bavi ozbiljnim pitanjima, kao što je čišćenje Palićkog jezera, ona o trošku građana finansira jeftinu zabavu koja skupo košta“, navodi se u saopštenju za javnost.

Iz Narodne stranke dalje navode i da se komunalni problemi u gradu “samo gomilaju”, ali i da se zapostavlja kulturno nasleđe grada Subotice, te da bi, s tim u vezi, Grad mogao finansijski da pomogne obnovu monumentalne palate Karla Lihtnekerta, čiji deo trenutno restaurira jedna privatna kompanija.

“Tu se nalaze još mnogobrojna potrebna ulaganja, kao što je održavanje gradske biblioteke. Nedavno je renovirana samo prednja fasada, a od toga je napravljen spektakl. Evidentno je da ova vlast ima ozbiljan problem s prioritetima kada je trošenje građanskog novca u pitanju”, zaključuju na kraju iz ove stranke.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.