Subotička Sinagoga i Rajhlova palata na Google Arts and Culture platformi

Subotička Sinagoga i Rajhlova palata na Google Arts and Culture platformi

Foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

12.12.2020

Kategorija: Subotica

Ministarstvo kulture i informisanja je na Google Arts and Culture platformi započelo onlajn predstavljanje kulturnog nasleđa Republike Srbije, saopštili su danas iz ove institucije, a od sedam izložbi čak dve se odnose na objekte iz Subotice – Sinagogu i palatu Rajhl Ferenca.

Posredstvom atraktivnog audio-vizuelnog materijala svetska javnost može još da se upozna i sa Manastirom Studenica, Galerijom Matice Srpske, Smederevskom tvrđavom, Ram tvrđavom i Crkvom manastira Pokajnica, a u narednom periodu se planira povećanje lokaliteta od izuzetnog značaja za Republiku Srbiju na ovoj platformi.

Google Arts and Culture predstavlja onlajn platformu putem koje javnost ima priliku da pristupi sadržaju u visokoj rezoluciji, slikama i video-materijalu umetničkih dela i kulturne baštine, prikupljenih od strane institucija u oblasti kulture i saradnika širom sveta.

Projekat omogućava svakome ko ima pristup internetu da, kada god poželi, može da pogleda zbirke i izložbe u muzejima koje nema priliku da obiđe uživo.

Takođe, profesori i studenti su u prilici da organizuju virtuelna putovanja, kao i onlajn razgovore sa muzejskim ekspertima iz drugih organizacija u oblasti kulture.

“Ova vrsta onlajn resursa može svojom dostupnošću ekskluzivnog materijala građanima širom sveta da pomogne u istraživanjima, akademskim radovima, kao i da omogući multidisciplinarno i međuinstitucionalno učenje”, poručuju iz Ministarstva kulture i informisanja.

Izložbe se mogu pogledati na ovom LINKU.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.