Sukob grupe migranata u Subotičkoj šumi, dvoje povređenih

Sukob grupe migranata u Subotičkoj šumi, dvoje povređenih

Foto: NJ/Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

09.02.2023

Kategorija: Subotica

Načelnik Severnobačkog upravnog okruga Bojan Šoralov objavio je večeras da se dogodio sukob između dvadesetak migranata iz Avganistana u okolini Paliću, u blizini Subotice, te da su tom prilikom dva migranta povređena.

„Zatečena su dva povređena lica iz vatrenog oružja, za koje se sumnja da su takvi sa svojom grupom prešli više kilometara. Zahvaljujući brzoj intervenciji subotičke policije, situacija je stavljena pod kontrolu, jedan broj lica je priveden, dok su ostali prebačeni u Prihvatni centar u Subotici“, naveo je Šoralov na zvaničnom Fejsbuk profilu okruga.

Dodao je da je još uvek reč o nezvaničnim informacijama.

Prema njegovim navodima, u šumi i dalje postoje nekontrolisane migracije sa područja severoistoka i severozapada.

„To su grupe migranata u proseku od 5 do 30 osoba koje u toku noći pređu veliki broj kilometara, prolazeći kroz više mesta, opština, želeći da ilegalno pređe državnu granicu“, naveo je Šoralov.

On je konstatovao da je, i pored ovog poslednjeg incidenta, migrantska situacija u Subotici i dalje povoljnija u odnosu na raniji period.

„Još uvek nisam zadovoljan situacijom u Subotičkoj šumi, odnosno kontroli na ulazu i izlazu iz nje, bez obzira što je policija u u julu 2022. godine, kada je u šumi boravilo više stotina migranata, taj broj često svodila na nulu“, ocenio je Šoralov.

On je zbog navedenih razloga najavio da će zatražiti od MUP-a dodatne snage i pojačanu kontrolu na tom području, pre svega zbog dodatne bezbednosti građana, ali i očuvanja životne sredine.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.