Sindikat Centra za socijalni rad u Subotici doneo odluku o zamrzavanju štrajka upozorenja

Sindikat Centra za socijalni rad u Subotici doneo odluku o zamrzavanju štrajka upozorenja

Centar za socijalni rad Grada Subotice, foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

09.04.2025

Kategorija: Subotica

Štrajkački odbor Organizacije sindikata Centra za socijalni rad u Subotici je danas na sindikalnom zboru doneo odluku o zamrzavanju štrajka upozorenja.

„Predstavnici Grada su na naše zahteve za novim zapošljavanjima odgovorili obećanjem da će nam prilikom narednog rebalansa gradskog budžeta, odobriti zapošljavanje dva stručna radnika (pravnik, socijalni radnik) za potrebe obavljanja poslova proširenih lokalnih usluga“, navodi se u saopštenju sindikata.

Kako navode, za ostala zapošljavanja koja bi omogućila rasterećenje stručnih radnika (4 stručna radnika za tim za nasilje, 1 stručni radnik na mađarskom jeziku za Dnevni centar za decu sa poremećajem u ponašanju) dobili su obećanje da će Grad učiniti sve da se sukcesivno zapošljavaju stručni radnici prema mogućnostima u narednoj budžetskoj godini.

„Takođe, dobili smo obećanje da će nam predstavnici Grada pomoći u zakazivanju i biti prisutni na prijemu kod novog ministra za socijalna pitanja kada se isti izabere kako bismo se zajedno pokušali izboriti za popunjavanje 7 radnih mesta koja su ostala upražnjena prirodnim odlivom“, ističu.

Dodaju da se njihova borba nastavlja i preko sindikata i strukovnih udruženja koja su podnela zahteve prema Ministarstvu za rad, boračka i socijalna pitanja.

„Naš sindikat će pomno pratiti ispunjenje datih obećanja i zadržava pravo da po proceni i potrebi ponovo odmrzne štrajk“, zaključuje se u saopštenju.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 86. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti, rodnog identiteta ili drugog ličnog svojstva bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.