Savremena galerija Subotica: Razgovor sa vizuelnim umetnikom Mihailom Vasiljevićem u subotu, 22. oktobra

Savremena galerija Subotica: Razgovor sa vizuelnim umetnikom Mihailom Vasiljevićem u subotu, 22. oktobra

Izvor: Savremena galerija Subotica

Objavio: Magločistač

18.10.2022

Kategorija: Subotica

Razgovorom sa vizuelnim umetnikom Mihailom Vasiljevićem, u subotu, 22. oktobra, zatvara se izložba “Familijarni objekti” u Savremenoj galeriji Subotica, a tom prilikom njen autor će govoriti o nastanku izloženih radova, svetu pronađenih predmeta, fotografiji kao mediju, ali i drugim temama.

Sa gostujućim umetnikom će razgovor voditi Tamara Kucor, kustoskinja, a početak je zakazan za 17 sati.

Mihailo Vasiljević (Beograd, 1981) je diplomirao 2005. godine na Katedri za fotografiju Akademije umetnosti u Beogradu. Master studije teorije umetnosti i medija završio je 2009. godine na Univerzitetu umetnosti u Beogradu. Od 2019. godine je na doktorskim studijama istorije umetnosti pri Filozofskom fakultetu u Beogradu.

Radio je kao asistent i predavač na Akademiji umetnosti (2005–2009) i docent na Novoj akademiji umetnosti (2009–2016) u Beogradu. Bio je ko-osnivač i ko-urednik nezavisnog udruženja Centar za fotografiju (2011–2019).

Od 2001. godine, njegovi radovi izlagani su na brojnim samostalnim izložbama u Srbiji i grupnim izložbama u Srbiji, Sloveniji, SAD, Grčkoj i Nemačkoj.

Dobitnik je nagrade Different Worlds: Young contemporary photography 2015; dvostruki je finalista nagrade “Dimitrije Bašičević Mangelos” (2015, 2016).

Njegov umetnički i teorijski rad, vezan za fotografiju kao medij i fenomen i usmeren je na istraživanje različitih kulturnih, istorijskih i političkih obrazaca i procesa.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.