Tokom drugog dana Festivala inatskog piva u Subotici, u subotu, 5. jula, od 18 časova, na Trgu sinagoge, biće pokrenuta građanska peticija za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.
Ovaj festival organizuju zborovi građana i studenti zbog otkazivanja Subotičkog festivala zanatskog piva, koji nije dobio sve dozvole zbog nemogućnosti JKP „Čistoća i zelenilo“ da obezbedi održavanje higijene.
Akademski plenum nastavnika, saradnika i istraživača sa Univerziteta u Novom Sadu i drugih visoko-školskih, strukovnih i istraživačkih institucija izvan univerziteta, pokrenuo je akciju potpisivanja građanske peticije za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.
„Pozivamo sve građane Subotice da dođu i potpišu peticiju kao prvi korak ka normalizaciji stanja u društvu“, navodi se u pozivu pokretača peticije.
Kako se navodi, peticija je do sada za vrlo kratko vreme prikupila nekoliko desetina hiljada potpisa građana širom Srbije „koji izbore vide kao jedino rešenje aktuelne i nikad dublje društveno-političke krize“.
Peticiju uz Akademski plenum podržavaju i ostale akademske organizacije i mreže – MASA, Slobodni univerzitet Niš, Slobodni univerzitet Kragujevac, Slobodni državni univerzitet u Novom Pazaru i Proaktiv Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici.
3 Komentara na
“Peticija za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora i u Subotici 5. jula na Festivalu inatskog piva”
@Boki A
Tisina boticu. Sad cemo ti baciti smoki da se pobijete oko njega, knjizevnice. Hahahahahaha
Plenum građana Srbije jasno i izričito kaže , niste nadležni niti imate ikakav kredibilitet. Tužilaštvo da reaguje i da odgovarate za sva maltetiranja i pričinjenu štetu građanima R.Srbije ….
J
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 86. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti, rodnog identiteta ili drugog ličnog svojstva bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.