Otvorene prijave za učešće na besplatnoj radionici za mlade o mogućnostima sticanja radne prakse

Otvorene prijave za učešće na besplatnoj radionici za mlade o mogućnostima sticanja radne prakse

Izvor: Pixabay.com

Objavio: Magločistač

01.02.2022

Kategorija: Subotica

U četvrtak, 3. februara, u Subotici će se održati besplatna informativna radionica o mogućnostima učešća u programu “Unapređenje zapošljivosti mladih kroz prakse”, koji je deo projekta Having a voice, having a choice koji sprovode UNICEF i Nacionalne asocijacija praktičara/ki omladinskog rada (NAPOR).

Radionica je namenjena mladima od 18 do 30 godina, koji su trenutno nezaposleni i nisu na školovanju ili obuci, odnosno nalaze se u tzv. NEET statusu (nisu zaposleni, nisu na školovanju, nisu u treningu).

Mladi zainteresovani za učešće u ovom programu imaće priliku da putem onlajn obuke steknu danas neophodne veštine za uspešan nastup na tržištu rada, u koje spadaju digitalna pismenost, veština komunikacije, upravljanje vremenom i lična efikasnost, pisanja CV-ja i motivacionog pisma.

Takođe, imaće mogućnost da kreiraju sopstveni profil na platformi putem koje će poslodavci, u skladu sa svojim potrebama, moći da izaberu kandidate za radnu praksu, a oni koji i budu angažovani, imaće plaćenu radnu praksu u trajanju od 2 meseca. 

Mentorska podrška je obezbeđena sve vreme trajanja onlajn obuke.

Sve aktivnosti u okviru ovog programa za mlade su potpuno besplatne.

Za učešće na informativnoj radionici o mogućnostima koje pruža program je neophodno prijaviti se putem linka https://bit.ly/3rVjnx6, a poslednji dan za prijavu je sreda, 2. februar. Broj učesnika je ograničen.

Voditelj radionice je Mladen Ilić, omladinski radnik i psihoterapeut pod supervizijom.

Radionica će se održati uživo, uz primenu svih važećih epidemioloških mera. Počinje u 18 sati, a okvirno će trajati 120 minuta.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.