NOVA RACIONALIZACIJA U JAVNOM SEKTORU SUBOTICE – VIŠAK 200 RADNIKA

NOVA RACIONALIZACIJA U JAVNOM SEKTORU SUBOTICE – VIŠAK 200 RADNIKA

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

10.11.2017

Kategorija: Subotica

Gradsko veće Subotice usvojilo je i uputilo Skupštini predlog odluke o maksimalnom broju zaposlenih na neodređeno vreme u javnom sektoru prema kojem je prekobrojno više od 200 radnika.

 

Prema dokumentu za 2015. godinu, u javnom sektoru je na neodređeno moglo biti zaposleno maksimalno 2373 radnika, dok prema dokumentu za 2017. godinu taj broj iznosi 2158, s tim da se na spisku javnih preduzeća i ustanova iz 2015. godine nalaze 74, a na spisku za 2017. godinu 72 subjekta.

 

Najviše otpuštanja će biti u Gradskoj upravi, gde na neodređeno može biti maksimalno zaposleno 314 umesto dosadašnjih 364 radnika. Sledi Predškolska ustanova Naša radost, koja smanjuje broj zaposlenih na neodređeno za 40.

 

Vodovod i Kanalizacija, Čistoća i zelenilo i Suboticatrans moraju smanjiti broj stalno zaposlenih za po 11. Gradska biblioteka za sedam. Suboticagas i Tržnica smanjuju za šest. Stadion i Parking za po pet.

 

Palić-Ludaš, Subotička Toplana, Fondacija “Danilo Kiš”, Istorijski arhiv, Gradski muzej, Međuopštinski zavod za zaštitu spomenika kulture, Dečije pozorište smanjuju broj radnih mesta za po tri, dok Pogrebno, Dimničar, Subotičke pijace, Fondacija “Expecto” smanjuju broj zaposlenih za po dva.

 

Preduzeće za upravljanje putevima…, Savremena galerija, Turistička organizacija, Art bioskop “Lifka”, Gradsko pravobranilaštvo imaju obavezu da broj zaposlenih smanje za po jedan.

 

Smanjenja nema u Regionalnoj deponiji, Zoološkom vrtu, Pozorištu Kostolanji, Galeriji Vinko Perčić, Poslovnom inkubatoru, Kancelariji ombudsmana, Budžetskoj inspekciji, Centru za socijalni rad, kao ni u jednoj od 37 mesnih zajednica.

 

Na novom spisku nema Regionalne razvojne agencije koja je na prošlom bila zastupljena sa troje, kao ni Slobodne zone sa petoro niti Kancelarije za mlade sa jednim zaposlenim, ali je dodata Služba za internu reviziju sa dvoje zaposlenih.

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

2 Komentara na
“NOVA RACIONALIZACIJA U JAVNOM SEKTORU SUBOTICE – VIŠAK 200 RADNIKA”

ja says:

na kave stručne spreme , radnik ili kancelarijski radnik ?

István says:

Nemam pojma koliki broj treba biti zaposlen u gradskoj upravi — to je zadatak za strucnjake — koji nisu zastupnici ili propagandisti ali nisu ni miljenici vladajucih partija — nego su potpuno strucni i samostalni da to utvrde. Ali sam protiv toga da kancelarijski prozori — mislim na one prozore koji se nalaze prema hodniku ili prostorije gde cekaju stranke budu zabarikadirani , zalepljeni sa papirima, slikama ili sa takozvanim umetnickim crtezima budu zasticeni od pogleda stranaka koji cekaju u redu da bi resili svojih nevolja — probleme ili cisto da traze samo obavestenje to treba da bude zabranjeno za sve kancelarije gde primaju stranke bez obzira dali su opstinski ili republicki sluzbenici — radnici ili neki sa vecom rangom i manje radnom voljom trose vazdu unutra. Stranke treba da vide da li rade ili da sta cine unutra jer njih MI — stranke placamo — to je minimalan i obavezan nas zahtev, to treba da vazi i za sobe medicinski sestara u bolnici — tamo se ne ide odmarati, pricati — divaniti niti spavati 8 sati za punu platu treba odraditi i danju i nocu, naravno i lekarima treba naglasiti da za punu platu trebaju u bolnici odraditi puni 8 sati ne seckarati za vrsenje privatnih poslova,, na ovo ce kazati neki da onda idu u inostranstvo — pa treba tamo fizicki radnika jer bez znanje jezika drugo i ne mogu biti — neka im sretno i za sestre i za gospoda. Prvenstveno treba osloboditi od sticenika raznih partija i ostaviti prave radnice i radnike koji i znaju raditi — ukrasi neka traze posao na mestima gde su Oni potrebni, teba gledati znanje i radnu naviku NE izmisljenu partijski podobost.

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.