Narodna stranka Subotica: Loši uslovi života građana u prigradskim naseljima

Narodna stranka Subotica: Loši uslovi života građana u prigradskim naseljima

Foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

14.02.2023

Kategorija: Politika , Subotica

Gradski odbor Narodne stranke (NS) u Subotici upozorio je danas da standard Subotičana rapidno opada zbog nerealno visoke inflacije, ali i zbog, kako navode, „neprofesionalnog upravljanja gradom“ kada su u pitanju ulaganja u prigradska naselja.

„Gotovo 350.000 evra se planira za rekonstrukciju domova kulture u Višnjevcu i Novom Žedniku, uprkos kriznim okolnostima. Slažemo se da je rekonstrukcija ovih objekata važna, ali da li zaista mora da košta građane 40 miliona dinara? Narodna stranka će ispratiti realizaciju oba projekta jer je važno da građani imaju realan uvid u to kako grad troši novac“, navodi se u saopštenju ove stranke.

Iz Narodne stranke ukazuju i na probleme sa kojima se susreću građani koji žive u prigradskim naseljima poput Peščare:

„Mnogo domaćinstava živi bez osnovne infrastrukture i nemaju nikakve naznake da će se tu nešto promeniti. Pojedine ulice su do te mere ispunjene rupama da prilikom svake obilnije padavine Subotica dobije malu reku na Peščari. Pored ovoga, postoje brojni problemi koji bi trebalo da budu prioritet kada su ulaganja Grada u pitanju, a ipak iz nekog razloga nisu“.

Dodatno, iz NS podsećaju da je ovog meseca povećana i cena parking usluga za oko 30 odsto.

„Da li je ovo znak da možemo konačno da očekujemo značajnija ulaganja u sanaciju puteva koji su ruinirani i asfaltiranje ulica tamo gde ih nema ili je ovo samo još jedno poskupljenje koje će građanima da oteža život u gradu“, pitaju u subotičkom odboru Narodne stranke.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.