Grad Subotica raspolaže sa ukupno 172 stana i stambena prostora

Grad Subotica raspolaže sa ukupno 172 stana i stambena prostora

Stanovi za izbeglice, foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

12.05.2023

Kategorija: Subotica

Grad Subotica raspolaže sa 172 stana i stambena prostora, kako u samom gradu, tako i u Tavankutu, Paliću, Hajdukovu, Bajmoku, Đurđinu, Bikovu, Mišićevu, Maloj Bosni, Ljutovu, Starom Žedniku i Čantaviru, navodi se u dokumentaciji koju je Magločistač dobio iz Gradske uprave Subotica.

Površina tih stanova i prostora kreće se od 9 do 429 kvadratnih metara.

Najviše njih nalazi se u nedavno izgrađenim zgradaма za izbegla i interno raseljena lica i socijalno stanovanje u ulici Ive Senjanina, ukupno 43 stambene jedinice površine od 31 do 64 kvadrata, koje se koriste na osnovu ugovora o zakupu ili korišćenju stana, na određeno ili neodređeno vreme, pokazuju podaci koje je naš portal dobio na osnovu zahteva za pristup informacijama od javnog značaja.

71 stan i stambeni prostor nemaju korisnike, dok su ostali izdati na osnovu ugovora o zakupu na određeno ili neodređeno vreme, rešenja o stambenom zbrinjavanju, presuda Osnovnog suda ili su korisnici stanova štićenici Centra za socijalni rad.

Određeni broj stanova se koristi bez naknade, dok se za ostale plaćaju zakupnine koje se na mesečnom nivou kreću od 1.740,36 do 7.054,54 dinara.

Gradsko veće je pre dve nedelje donelo odluku o prodaji osam stanova ili stambenih zgrada po početnim cenama od 1.079.300 do 3.120.650 dinara.

Kako je obrazloženo, radi se o stanovima i objektima koji ne ispunjavaju uslove prema kriterijumu prostornih uslova, opremljenosti stana osnovnim instalacijama, konstruktivne sigurnosti i bezbednosti, kao i zaštite od spoljnih klimatskih uticaja i zadovoljavanja osnovnih higijenskih uslova.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.