Fondacija “Danilo Kiš”: Interaktivno predavanje o psihološkim aspektima nasilja u porodici u subotu, 11. juna

Fondacija “Danilo Kiš”: Interaktivno predavanje o psihološkim aspektima nasilja u porodici u subotu, 11. juna

Foto: Mina Delić

Objavio: Magločistač

09.06.2022

Kategorija: Subotica

Fondacija “Danilo Kiš” u saradnji sa Udruženjem građana “Psihoartis” organizuje u subotu, 11. juna, u okviru ciklusa “Kaži A”, predavanje o psihološkim aspektima nasilja u porodici, koje će održati Ivana Perić, koordinatorka novosadskog SOS Ženskog centra.

Predavanje ima za cilj informisanje i edukovanje građana, mladih i profesionalaca iz različitih oblasti o fenomenu nasilja u porodici, kao i razvijanje veština za prepoznavanje faktora koji dovode do pojave nasilja u porodici.

Neke od tema biće: kako prepoznati nasilje u partnerskim odnosima; koj su rani znaci nasilja, kakva je njegova dinamika i ciklus; zašto je teško pričati o nasilju; šta kada se nasilje dogodi; kakve posledice nasilje ostavlja; nasilje kao trauma; načini podrške i oporavak od nasilja u porodici; uloga zajednice u prepoznavanju i razumevanju nasilja; unutrašnje snage i resursi, koncept rezilijentnosti, briga o sebi – kao preventivni faktori ulaska u nasilan odnos.

Ivana Perić je psihološkinja, transakciona savetnica, psihoterapeutkinja u edukaciji, socijalna radnica, radioničarka, edukatorka, autorka priručnika i treninga u oblasti rodne ravnopravnosti. Od nedavno je pokrenula svoje psihološko savetovalište pod nazivom “Rekonekcija”. 

Predavanje “Psihološki aspekti nasilja u porodici” počinje u 17.30 sati, učešće je besplatno, a prijava nije neophodna, ali je poželjna putem mladen.psihoartis@gmail.com radi osiguranja mesta na predavanju.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.