Ekološka tribina u Savremenoj galeriji Subotica u četvrtak, 17. marta: Kulturne i umetničke prakse za očuvanje životne sredine

Ekološka tribina u Savremenoj galeriji Subotica u četvrtak, 17. marta: Kulturne i umetničke prakse za očuvanje životne sredine

Autorka skice za mural: Jelena Grujičić.

Objavio: Magločistač

17.03.2022

Kategorija: Subotica

U četvrtak, 17. marta, u Savremenoj galeriji Subotica će biti održana ekološka tribina na temu uloge kulture i umetnosti tj. kulturnih i umetničkih praksi u očuvanju životne sredine.

Neizvesnost, povećana proizvodnja i potrošnja, globalno zagrevanje, kontaminacija, degradacija životne sredine i iscrpljivanje prirodnih resursa, stvarnost je sa kojom se suočavaju sadašnje generacije stanovnika planete.

Da li je moguće delovati lokalno a doprinositi globalno? Koja je uloga kulture i umetnosti u doba ekološke i klimatske krize? Koji su načini da se suprotstavimo ubrzanom ekološkom uništavanju i klimatskim promenama koristeći inovativne prakse? Možemo li svi biti aktivni učesnici u kreiranju svetlije zajedničke budućnosti, neka su od pitanja na koje će učesnici tribine pokušati da odgovore.

Na ekološkoj tribini će učestvovati naučna saradnica na Institutu ekonomskih nauka i predavačica na master i doktorskim studijama na Fakultetu dramskih umetnosti Milica Kočović De Santo, istoričar umetnosti, kustos i predavač Zoran Erić, te Predrag Momčilović ispred Platforme za teoriju i praksu društvenih dobara – Zajedničko, dok će razgovor moderirati Jelena Grujičić.

Program počinje u 18 sati.

Tribinu organizuje Udruženje građana “Klara i Rosa” u okviru projekta “7,83 Hz” koji je podržan kroz program “Aktivne zajednice” TRAG fondacije.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.