DZH: Hrvatska nacionalna zajednica neće na parlamentarnim izborima imati svoje autentične predstavnike

DZH: Hrvatska nacionalna zajednica neće na parlamentarnim izborima imati svoje autentične predstavnike

Objavio: Magločistač

22.02.2022

Kategorija: Subotica

Demokratska zajednica Hrvata (DZH) pozvala je danas predstavnike i predstavnice hrvatske nacionalne zajednice da se na predstojećim izborima za narodne poslanike u Skupštini Republike Srbije opredele za one liste i pojedince “za koje vjeruju da će im život učiniti boljim u mjestu u kojem žive, cijeneći ne samo što i kako govore, već i hoće li uopće biti u prilici ostvariti to što obećavaju”.

Iz DZH-a dalje kažu da Hrvati i hrvatice na parlamentarnim izborima zakazanim za 3. april neće imati svoje autentične predstavnike, jer je njihov poziv za formiranje Hrvatske manjinske izborne liste Demokratski savez Hrvata u Vojvodini (DSHV) “prešutno odbio”.

“Odabirom koalicijskih partnera i načinom izlaska na ove izbore, Tomislav Žigmanov se kandidira za ulogu ‘Željka Komšića’, a Hrvatima u Srbiji se sprema bosanski scenarij. Dio populacije većinskog naroda, okupljen pod šinjelom Nenada Čanka, izabrat će svog omiljenog Hrvata – Tomislava Žigmanova. Stoga, čak i ako Tomislav Žigmanov bude izabran, neće imati nikakav legitimitet, niti pravo da se naziva predstavnikom Hrvata”, navodi se u saopštenju za javnost.

Iz DZH-a smatraju da je istorijska šansa da Hrvatice i Hrvati u Republici Srbiji dobiju svog autentičnog predstavnika u najvišem zakonodavnom telu Republike Srbije, a na temelju nedavno usvojenih afirmativnih mera za liste nacionalnih manjina ugrađenih u Zakon o izboru narodnih poslanika, odlukom DSHV-a o načinu izlaska na ove izbore nepovratno izgubljena.         

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.