DSHV: Interreg program primer uspješne saradnje Srbije i Hrvatske

DSHV: Interreg program primer uspješne saradnje Srbije i Hrvatske

Foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

19.10.2023

Kategorija: Politika , Subotica

Demokratski savez Hrvata u Vojvodini (DSHV) pozdravio je danas najavljeni susret visokih predstavnika Ministarstva za evropske integracije Srbije i Ministarstva za regionalni razvoj i fondove Evropske unije Hrvatske, koji će biti održan u petak, 20. oktobra, u Novom Sadu, u okvira manifestacije „Dan Interreg saradnje“.

Kako se navodi u saopštenju DSHV-a, Srbija i Hrvatska od 2007. godine sarađuju i zajednički upravljaju brojnim prekograničnim programima Evropske unije, a Interreg program primer je izuzetno uspešne saradnje državnih institucija dve zemlje.

„Uz finansijsku podršku Evropske unije, od 2007. godine do sada je kroz ovaj prekogranični program saradnje podržan 81 projekt u ukupnoj vrednosti od 45 miliona evra. Realizovani projekti doprineli su socio-ekonomskom razvitku prekograničnih područja, kao i kulturno-socijalnom povezivanju hrvatskog i srpskog naroda“, ističe se.

Perspektive saradnje dve zemlje u periodu 2021-2027. godine izgledaju još bolje, dodaje se, budući da je Evropska unija za novo sedmogodišnje razdoblje opredijelila 34,8 miliona evra za Interreg program.

Demokratski savez Hrvata u Vojvodini će i dalje pružati podršku predstavnicima dva ministarstva u sprovođenju Interreg programa novoga ciklusa.

„Očekujemo da će novi zajednički projekti uticati pozitivno na dalju normalizaciju odnosa između Srbije i Hrvatske, te da će deo projekata imati i konkretne posledice na unapređenje kvaliteta života pripadnika hrvatske zajednice u Srbiji“, zaključio je DSHV.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.