Dom zdravlja Subotica: Odziv na mamograf u Bajmoku dobar

Dom zdravlja Subotica: Odziv na mamograf u Bajmoku dobar

Konferencija za medije Doma zdravlja Subotica, foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

01.07.2022

Kategorija: Subotica

Mamografsko snimanje u ambulanti u Bajmoku počelo je pre dva dana, a iz Doma zdravlja Subotica kažu da je odziv dobar: do sada se prijavilo oko 500 žena. Tokom dana se uradi 20 mamografskih pregleda, a cilj ovog ranog skrininga je prevencija raka dojke. 

“Važno je da se u najranijem stadijumu uoči ukoliko postoje promene na tkivu i da te žene uđu u program izlečenja već u narednih 30 dana. Automatski se po dobijanju nalaza ulazi u proceduru. Ukoliko se rano otkrije rak dojke, u tom stadijumu – on je potpunosti izlečiv”, rekla je dr Mihaela Budimski Soldat na današnjoj konferenciji za medije Doma zdravlja. 

Iz Doma zdravlja apeluju da se žene odazivaju na mamografsko skeniranje: bez obzira na zdravstveno osiguranje, sve žene na teritoriji cele Subotice imaju pravo da se jave na besplatan pregled.

Prijava za mamografsko skeniranje moguća je kroz zakazivanje termina kod svog izabranog lekara, ili pozivom na brojeve telefona: 024 552 791 i 065 9185 600, svakog radnog dana, do 14 časova. 

Na konferenciji je najavljeno da će mamografsko skeniranje biti obustavljeno u periodu od 15. jula do 15. avgusta zbog godišnjih odmora, a da će se nakon toga nastaviti sve dok bude zainteresovanih žena. 

Iz Doma zdravlja su poručili i da je u trendu porast broja pozitivnih pacijenata na kovid. Na dnevnom nivou se obavlja do 80 pregleda u respiratornoj ambulanti, a broj pozitivnih varira od 10 do 20 pacijenata. Za sada su u pitanju pacijenti sa lakšim kliničkim slikama. 

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.