Čantavir i Bačko Dušanovo: Ponovo postavljene table „dobrodošlice“ sakupljačima starog gvožđa i prodavcima

Čantavir i Bačko Dušanovo: Ponovo postavljene table „dobrodošlice“ sakupljačima starog gvožđa i prodavcima

Bačko Dušanovo, foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

05.07.2022

Kategorija: Subotica

Ovaj put, međutim, table su u naseljima Čantavir i Bačko Dušanovo, u blizini Subotice, postavljene posebno, a ne ispod tabli sa nazivima naseljenih mesta. Nakon pisanja portala Magločistač, ovi natpisi uz zvanične table sa nazivima naseljenih mesta bili su uklonjeni.

Table na srpskom i mađarskom jeziku, na kojima piše da „sakupljači starog gvožđa i prodavci koji nude robu od kuće do kuće – nisu poželjni u selu“, sada su posebno izrađene i nabodene u zemlju u blizini zvaničnih tabli sa nazivima naselja.

Čantavir, foto: NJ/Magločistač

Da podsetimo, predsednik Mesne zajednice „Čantavir“, Atila Andraš Đuričin, rekao je tada za Magločistač da su se ovi natpisi našli ispod tabli na inicijativu meštana i da on „ne vidi neki vid odgovornosti“.

„Znači, to je želja stanovništva Bačkog Dušanova i naselja Čantavir, da ih ne uznemiravaju i maltretiraju oni koji se sa ovim stvarima bave i, naravno, to je siva ekonomija“, naveo je tada Đuričin.

Bivši Poverenik za informacije od javnog značaja, Rodoljub Šabić, komentarišući ovaj slučaj za Magločistač, rekao je da se „ne može nikome zabraniti ulazak u Bačko Dušanovo ili u Čantavir“.

“Kretanje može samo zakonom da se ograniči i postoje eksplicitni uslovi kada je to moguće uraditi. Ustav u osnovnim načelima, u ljudskim pravima, zabranjuje svaku diskriminaciju“, upozorio je Šabić.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.