Subotički odbor DS-a poziva na razgovor o zaostavštini dr Zorana Đinđića

Subotički odbor DS-a poziva na razgovor o zaostavštini dr Zorana Đinđića

Foto: NJ/Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

11.03.2025

Kategorija: Politika , Subotica

U sredu, 12. marta, navršava se 22 godine od ubistva dr Zorana Đinđića, prvog demokratskog premijera Srbije, a tim povodom, na Platou dr Zorana Đinđića, u periodu od 15 do 17 časova, subotički odbor Demokratske stranke (DS) razgovaraće sa građanima o njegovoj zaostavštini.

“U nameri da sa sugrađanima podeli sećanje na dr Zorana Đinđića i njegov politički rad, kao i da podstakne direktne otvorene razgovore o procesima promena u Srbiji, Gradski odbor Demokratske stranke na ovaj način će se prisetiti tragičnog ubistva premijera Đinđića, ali daleko više – njegovog predvodničkog rada u polju demokratizacije našeg društva”, navodi se u pozivu.

Sa građanima će razgovarati članovi stranke, odbornici Demokratske stranke u Skupštini grada Subotice, i predsednik Gradskog odbora DS-a.

Dr Zoran Đinđić bio je jedan od inicijatora obnavljanja Demokratske stranke, jedan od njenih osnivača 1990. godine, a četiri godine kasnije postao je i njen predsednik. Izabran je za gradonačelnika Beograda 1997. godine, kao kandidat koalicije „Zajedno“ i kao čovek koji je nosio plamen demokratije. Zbog svog političkog delovanja, bio je osuđivan od strane tadašnjeg režima. Preuzimajući odgovornost za predvođenje procesa demokratskih promena u zemlji, bio je coordinator Saveza za promene i šef centralnog izbornog štaba Demokratske opozicije Srbije. Njegov rad doveo je do pobede na izborima 2000. godine, nakon koje je smenjen autokratski režim Slobodana Miloševića. Za premijera Srbije izabran je 25. januara 2001. godine. Ubijen je 12. marta 2003. godine.

TAGOVI:
DS Subotica

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 86. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti, rodnog identiteta ili drugog ličnog svojstva bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.