Foto: NJ/Magločistač
Gradski odbor Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) pruža punu podršku prosvetnim radnicima koji su potpuno obustavili svoj rad u osnovnim i srednjim školama i poziva one koji to još nisu učinili da urade.
“U sadašnjem trenutku uočavamo pojavu da su prosvetni radnici u Subotici još uvek podeljeni u svojim stavovima i odlukama iz raznih razloga”, zaključuju iz ove političke stranke.
Iz Novog DSS-a napominju da su javnosti poznati pozivi i pretnje od strane predsednika države, visokih funkcionera SNS-a, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, ali i svih direktora škola u gradu koji “kao verni podanici režima svojim postupcima direktno diskriminišu školske kolektive u jedinoj nameri da se poslušno dodvore vlasti ne bi li do kraja svog radnog veka ostali na trenutnim pozicijama”, zaboravljajući da su i oni samo prosvetni radnici i da su zamenjivi.
Mnogi profesori iz subotičkih osnovnih i srednjih škola, dodaje se, redovno su prisutni na protestnim okupljanjima, bilo da se radi o onima koji drže časove 45 minuta, onima koji po Zakonu o štrajku rade 30 minuta, ili manjem broju onih koji uopšte ne drže nastavu iako se redovno javljaju na svoje radno mesto.
“Mišljenja smo da pojava istovremenog upražnjavanja paralelnih aršina kod prosvetnih radnika ne dolikuje profesiji prosvetnog radnika, naročito ne u vaspitnom segmentu mladih i u direktnom je sukobu sa etikom poziva kojeg obavljaju”, zaključuju iz Novog DSS-a, te još jednom pozivaju prosvetare koji se kolebaju da li da obustave svoj rad u potpunosti da se pridruže studentskim protestima “jer Srbija, da bi imala normalnu budućnost za koju se više od tri meseca na miran način bore hiljade i hiljade studenata i građana, na to obavezuje”.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 86. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti, rodnog identiteta ili drugog ličnog svojstva bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.