Inicijativni pokrajinski odbor SSP-a: Grafiti su plod vođenja pogrešne kulturološke politike

Inicijativni pokrajinski odbor SSP-a: Grafiti su plod vođenja pogrešne kulturološke politike

Izvor fotografije: čitaoci Magločistača

Objavio: Magločistač

05.09.2023

Kategorija: Politika , Subotica

Inicijativni pokrajinski odbor Stranke slobode i pravde (SSP) najoštrije je osudio vandalski čin uništavanja natpisa imena grada na mađarskom jeziku u Subotici, kao i “sramne grafite” usmerene protiv predsednika Skupštine grada Balinta Pastora, gde se o njemu piše uvredljivim tonom. 

“S druge strane, nažalost, ovi grafiti su plod vođenja pogrešne kulturološke politike SNS-a sa svojim koalicionim partnerima u jednom višenacionalnom gradu kao što je Subotica”, ocenjuju iz SSP-a, te pozivaju nadležne organe da u što skorijem roku reše ovaj slučaj i kazne počinioce.

Ovi vandalski činovi, dodaje se, govore o jednom opštem stanju u društvu u kome su sve norme i pravila dovedene do besmisla: “Subotica je oduvek bila grad za primer suživota i tolerancije. Verujemo da građani neće nasesti na provokacije koje imaju za cilj da izazovu mržnju među komšijama i prijateljima”. 

Ovakve konfliktne situacije, naglašavaju iz Stranke slobode i pravde, obično nastaju u siromašnim društvima da bi skrenule pažnju sa problema koji pogađaju svegrađane, bez obzira na nacionalnost:

“Liste čekanja u bolnici se mere u mesecima, a često i u godinama. Prosečna plata Subotičana je daleko manja od republičkog proseka. Krijmčarske bande migranata haraju po pograničnom pojasu, dok institucije ne funkcionišu”.

Stranka slobode i pravde smatra da samo zajedničkim radom i međusobnim razumevanjem i poštovanjem svih nacija, kojih u Subotici ima 21, grad može da bude Evropa u malom, gde i pripada, zaključuje se na kraju.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.