BÓDIS GÁBOR: MAGYAR BELTERJES DILETTANTIZMUS

BÓDIS GÁBOR: MAGYAR BELTERJES DILETTANTIZMUS

Foto: Magločistač

20.08.2015

Kategorija: Društvo

Hogyan lehet kizárni a pártból (frakcióból, kormányból stb.) valakit, aki passzív (nem szólal fel a parlamentben), vagy aki igazolatlanul távol marad, vagy aki alszik a padban

Amikor az ember Pesten van (vagy ha máshol is, de van internetje), akkor többnyire a Klubrádiót hallgatja, mert a többi magyarországi adó a hírhamisító MTI hírösszefoglalóit közli, két gügye beszélgetés vagy zeneszám között. Sikerpropaganda és politikamentes pofázás, minden diktátor kéjes álma.

Marad tehát a Klubrádió, habár kissé idegesítő, hogy a hírek nem pontosan kezdődnek, hanem amikor éppen puffan. Hogy néhány műsorvezető úgy bánik a betelefonáló hallgatóval, mint egy cirkuszi idomár a megszeppent elefánttal. Vagy amikor nyilvánosan kéregetnek.

Ezek ellenére a Klub átvette a magyarországi közszolgálati rádió szerepét, egykor közszolgálatban dolgozó veteránokkal. Hallgatható rádió. Ez anyaországi viszonylatban Nobel díjat jelent.

Sajnos a nemzetpolitikával, a külhoniakkal vagy az egész külpolitikával ők sem tudnak mit kezdeni. Nem értik, mert valami nemzeti tudatszűkület miatt az agykéreg ezen része nem fejlődött ki. Csak az a tekervény, amely a magyar nevű ingerre gerjed. Szinte az egész világ csak Budapesthez viszonyítva létezik, önmagában ismeretlen entitásként lebeg a beláthatatlan űrben.

Mondok mindjárt egy példát: a katasztrófálisan csak vimbledonnak kiejtett (a világon csak itt!) tenisz csúcstorna végéről imígyen számolt be a Klub és a többiek (elnézést a kivételnek): szenzációs magyar siker (két magyar kislány, komolyan sehol sem jegyzett versenykategóriában győzött). Hogy közben ki nyerte a tornát vagy mi lett a döntő eredménye, egy szó sem. Nem az újságírásról van itt szó (a halott magyarországiról vagy jót vagy semmit), hanem a pitiáner szűklátókörűségről. Olyan kormány van, amilyen az ellenzéki sajtója.

Wimbledon (a kiejtett „e“ nélkül sem) nem a világ. Mondjuk. De nézzük a következő példát: augusztus 19-n reggel bemondja a műsorvezető, hogy Varga Lászlót, a VMSZ volt alelnökét kirúgták a pártból, mert nem vett részt a parlamenti ülésszakokon. Ez egy felvezető szöveg volt, gondoltam most jön Szerbhorváth Gyuri és majd elmondja, hogy milyen válságban van a vajdasági Fidesz, éppen most válik ki belőle egy Magyar Mozgalom és mit jelent ez a vajdasági politikában, meg a Szerbiához fűződő páratlanul sikeresnek hazudott viszonyt illetően. Mellesleg, a szerb kormányfő, aki bevette a kerítésért akkor még nem rajongó Pásztorékat a kormányba, ugyanaznap menekült gyerekeket látogatott meg Belgrádban. Na mindegy, ilyen szuptilitás a magyarországi sajtótól nem várható el.

Nem jött a Gyuri, hanem egy összefoglaló, hogy a magyarországi politikai életben hogyan lehet kizárni a pártból (frakcióból, kormányból stb.) valakit, aki passzív (nem szólal fel a parlamentben), vagy aki igazolatlanul távol marad, vagy aki alszik a padban. Felsorolták az eminens példákat, mondjuk arról a fideszes Máriuszról, akiről annyit tudunk, hogy bebugyolált fejjel jelent meg a 2006-os zavargások után, majd egyszer lencsevégre kapták, amint, immár fejkötések nélkül, békésen szundikált a tisztelt házban.

Erre jött egy szakértő (jogi, emberi jogi) és elmagyarázta a kizárhatóság eszmei-politikai hátterét.

Emberek, magyar emberek! Vajdaságban húsz éve nem volt ilyen politikai válság, az ottani Fidesz ketté szakad. Nektek sem mindegy, hogy ki és hogyan osztogatja a ti adóforintjaitokat – próbálom közelebb hozni a témát, talán érthetőbb.

És ti ezt a hírt arra használjátok, hogy feldobjátok a Máriusz, az aluszékony című témát?
A dilettantizmusnak nincs határa.

Forrás: Napló

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.