U Subotici predstavljen Ekološki informacioni sistem: Građani od 31. januara mogu prijaviti ekološke probleme na nivou cele Srbije

U Subotici predstavljen Ekološki informacioni sistem: Građani od 31. januara mogu prijaviti ekološke probleme na nivou cele Srbije

Foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

03.02.2022

U Plavoj sali Gradske kuće danas je predstavljen jedinstveni Ekološki informacioni sistem tj. aplikacija pomoću koje građani mogu da prijave ekološke probleme, a ujedno je održana i obuka inspektora zaštite životne sredine i predstavnika jedinica lokalne samouprave iz Subotice, Bačke Topole, Malog Iđoša, Sombora, Odžaka, Apatina i Kule o načinima na koji ovaj sistem funkcioniše.

„Sistem je sa radom krenuo 31. januara i do danas smo imali već 200 prijava koje administratori prosleđuju nadležnim inspekcijama i ostalim organima, kako republičkim tako i u jedinicama lokalnih samouprava“, rekao je tom prilikom Aleksandar Dujanović, državni sekretar Ministarstva zaštite životne sredine.

Prema njegovim rečima, građani će moći da šalju prijave putem mobilne i veb aplikacije „gReact” (Green Reaction), koja može besplatno da se preuzme na Google Play i APP Store, a omogućeno je i slanje SMS ili MMS poruka na 066 5555 001, kao i telefonski pozivi Kontakt centru na broj 0800 003 003, radnim danima od 7.30 do 15.30 časova.

„Kad građanin pošalje prijavu, administratori je odmah žalju nadležnim organima. Cilj je da se što više približimo građanima i detektujemo što više problema da bismo mogli da planiramo budžet kako da finansiramo pojedine jedinice lokalne samouprave. Ovim informacionim sistemom obuhvaćena je cela Srbija. Mi ćemo svim jedinicama lokalne samouprave dati rokove da na naš zahtev odgovore u roku od sedam dana, a građani da dobiju svoj odgovor“, istakao je Dujanović.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.