U projektu “Svako dete ima pravo da odrasta zdravo” i osnovne škole iz Pačira i Bajmoka

U projektu “Svako dete ima pravo da odrasta zdravo” i osnovne škole iz Pačira i Bajmoka

Izvor: Pixabay.com

23.08.2023

Kategorija: Bačka Topola , Subotica

Pilot projekat „Svako dete ima pravo da odrasta zdravo“ počeće da se primenjuje od nove školske godine, a njime su obuhvaćena deca iz 95 obrazovnih ustanova, koja će imati dodatne časove fizičkog i zdravstvenog vaspitanja.

Među obrazovnim ustanovama iz Severnobačkog okruga, na spisku škola uključenih u projekat, objavljenom na sajtu Ministarstva prosvete, nalaze se i osnovne škole “Vuk Karadžić” iz Bajmoka i “Moše Pijade” iz Pačira.

Projekat će u školskoj 2023/2024. godini biti realizovan u ukupno 73 osnovne i 22 srednje škole u Srbiji, u kojima se odvija jednosmenski rad.

Na ovaj način će se, prema izjavi minstarke prosvete Slavice Đukić Dejanović, prilikom prezentacije projekta održane juče u Narodnoj skupštini, dodatni časovi fizičkog i zdravstvenog vaspitanja odvijati za oko 5.000 učenika u 194 odeljenja, od čega je 172 odeljenja osnovnih škola i 22 odeljenja srednjih škola.

Memorandum o saradnji u okviru ovog pilot projekta potpisali su Ministarstvo prosvete, Ministarstvo zdravlja i Ministarstvo sporta, svako u domenu svoje nadležnosti.

Ministarka zdravlja Danica Grujičić navela je tom prilikom da je resorno ministarstvo odredilo domove zdravlja prema teritorijalnoj nadležnosti da organizuju timove, koji će se sastojati od pedijatra, lekara sportske medicine i medicinske sestre, a koji će sprovoditi sistematske preglede u svim školama koje su obuhvaćene pilot projektom.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.