Kostreš u Subotici i Bačkoj Topoli: Promene u Vojvodini preduslov su za nužne promene u Srbiji

Kostreš u Subotici i Bačkoj Topoli: Promene u Vojvodini preduslov su za nužne promene u Srbiji

Bojan Kostreš u Subotici, izvor: Vojvođani - LSV

Objavio: Magločistač

13.12.2023

Izborna lista “Vojvođani” je u utorak, 12. decembra, predstavila svoj izborni program „Na ravne časti“ građanima severne Bačke, u Bačkoj Topoli i Subotici.

Okupljenima su program Vojvođana na izborima za pokrajinsku skupštinu predstavili kandidati Bojan Kostreš, Maja Mrnuštik, Olena Papuga i Saša Šućurović, te narodni poslanik Aleksandar Olenik.

Kandidati su razgovarali o dugogodišnjim problemima u poljoprivredi, zdravstvu, infrastrukturi i pravima nacionalnih zajednica u Vojvodini, za koje su prezentovali konkretna i sprovodiva rešenja iz programa „Na ravne časti“.

Okupljenim građanima severa Bačke nosilac izborne liste Vojvođana objasnio je važnost izlaska na izbore i glasanja za opciju koja će da radi za sve Vojvođane i rešava njihove probleme s kojima se i sama susreće, te da na primeru Vojvodine pokaže smer daljnjeg razvoja Srbije.

“Da bi došlo do promene u Srbiji, mora da dođe do promene i u Beogradu i u Vojvodini, a naš je posao da dođe do promena u Vojvodini. Mi Vojvođani treba da se organizujemo i da izađemo u što većem broju, i time što ćemo zaokružiti listu broj 13 pokažemo kako se stvara normalno društvo i normalna država”, istakao je Bojan Kostreš, predsednik Vojvođana LSV i nosilac liste “Vojvođani” za pokrajinsku skupštinu.

Izvor: Vojvođani – LSV

Kostreš je kao primer potrebe promene vlasti koja ne brine o svakodnevnim problemima Vojvođana naveo situaciju koja se dogodila u Banatu, kada se autobus pun đaka na putu u školu zaglavio u blatu nedovršenog puta.

“To je samo poslednji od mnogo primera nebrige vlasti za Vojvodinu i potrebe Vojvođana. Tri godine nakon zatvaranja mosta za promet automobila, kojim i dalje prolaze teški vozovi, naprednjaci su krenuli da rade alternativni put. Međutim, i tri godine nakon pokretanja radova, od čega su brzo odustali, taj put je i dalje nedovršen, zapušten i nefunkcionalan, te kao takav ne samo da otežava svakodnevno kretanje, već predstavlja i opasnost u saobraćaju. Zato ćemo se boriti da se takve stvari promene i krenemo da punimo rupe koje su naprednjaci u poslednjih 12 godina otvarali”, zaključio je Kostreš.

Papuga: Ako ligaši ne budu u Skupštini, čak se ni u Vojvodini neće govoriti o Vojvodini

Kandidatkinja za pokrajinsku poslanicu, Olena Papuga, istakla je u Bačkoj Topoli da je između dva popisa iz zemlje otišlo skoro 200 hiljada Vojvođana, te da se taj trend mora prekinuti.

Olena Papuga, foto: MS/Magločistač

“Ti ljudi su otišli na silu jer ovde, u Vojvodni, više ne mogu da žive, da podmire svoje osnovne porodične, radne i sve druge potrebe koje jedan normalan čovek u 21. veku treba da ima”, rekla je Papuga, koja se osvrnula i na položaj različitih nacionalnih zajednica koje žive u Vojvodini:

“Mislim da živimo u državi koja daje prava, ali ne afirmiše to što smo različiti, ne afirmiše multikulturalnost. Liga iz tog razloga afirmiše različitost, i mogu da kažem da jedino Liga brine i oseća tu multikulturalnost, to stanje duha prema Vojvodini, jer ni u kampanji, niti u skupštini o ovoj temi više niko uopšte ne razgovara. Ako Ligaši ne budu u Skupštini, čak se ni u Vojvodini neće govoriti o Vojvodini”.

Kandidati liste “Vojvođani” pozvali su sve građane da izađu na izbore 17. decembra i zaokruže listu broj 13 na pokrajinskim izborima, i na taj način učestvuju u stvaranju jake, bogate i dostojanstvene Vojvodine kakva može biti i kakva treba da bude.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.