Danas: Upravni sud Srbije poništio odluku o doktoratu Siniše Malog

Danas: Upravni sud Srbije poništio odluku o doktoratu Siniše Malog

Izvor: abovethelaw.com

Izvor: Beta

23.06.2021

Kategorija: U fokusu

Upravni sud poništio je odluku Senata Univerziteta u Beogradu kojom je ministru finansija Siniši Malom poništena diploma doktora nauka, nakon što je Odbor za profesionalnu etiku UB zaključio da je njegova doktorska disertacija plagijat, saznaje nezvanično beogradski list Danas.

Po izvorima tog lista, tu informaciju saopštila je odlazeća rektorka Univerziteta u Beogradu Ivanka Popović na proširenom Rektorskom kolegijumu koji je u toku.

Senat Univerziteta u Beogradu jednoglasno je 12. decembra 2019. godine poništio diplomu doktora Siniši Malom, na osnovu rešenja Odbora za profesionalnu etiku UB, koji je utvrdio da je njegova doktorska disertacija plagijat.

Mali je potom podneo žalbu Upravnom sudu protiv odluke Odbora za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu.

Podelite sa prijateljima:

2 Komentara na
“Danas: Upravni sud Srbije poništio odluku o doktoratu Siniše Malog”

Franken says:

Edit – lapsus calami (tj. “tasataturi”):

above, a njet aboWe.

Thnx.

Franken says:

Što kaže naslov ilustracije ovoga teksta ovdje – “Little” is abowe the law.

Kakvu je posluku porao Upravni kadiluk djeci und mladima? Pa, jednostavno, ak’ imate veze đe treba, ič ne zarezujte akademsko poštenje i njegovo mnijenije.

(Ako tko želi dodatno se obavijestiti kakav je falš dotur ovi “Smally” neka pročita knjigu Marka Vešovića “Četvrti genije”. Doduše, Marko ne zbori o dotičnome iz ove vijesti /davno je ono bilo/ ali su obrazovni sustav & karakter plagijatora skoro identični)

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.