TATJANA MACURA: DIJALOG VLASTI I OPOZICIJE UZ POSREDNIŠTVO EU 9. ILI 10. OKTOBRA

TATJANA MACURA: DIJALOG VLASTI I OPOZICIJE UZ POSREDNIŠTVO EU 9. ILI 10. OKTOBRA

Foto: Medija centar Beograd, mc.rs

Objavio: Magločistač

01.10.2019

Kategorija: U fokusu

Dijalog političkih aktera u Srbiji o izbornim uslovima uz posredništvo predstavnika Evropskog parlamenta trebalo bi da bude održan 9. ili 10. oktobra, izjavila je danas za FoNet kopredsednica Stranke moderne Srbije Tatjana Macura.

Prema najavama, to bi trebalo da bude dijalog na koji će biti pozvani i oni učesnici političkog života Srbije koji se u ovom trenutku ne nalaze u parlamentu, rekla je Macura. Ona je precizirala da bi u dijalogu trebalo da učestvuju i predstavnici onih političkih opcija koje nisu postojale ili nisu bile dovoljno jake tokom proteklih izbora, a u međuvremenu su ojačale i nametnule se kao relevantne političke strukture. Kao primer navela je Pokret slobodnih građana i Građanski front.

„Očekujemo od svih aktera na političkoj sceni da ne traže političke izgovore i da se aktivno uključe u dijalog koji sledi“, poručila je Macura i dodala da postoji bojazan da u dijalogu neće učestvovati predstavnici stranaka koje bojkotuju rad parlamenta. Ipak, Macura je navela da bi volela da se na dijalogu pojave predstavnici različitih političkih opcija, sa različitim stavovima.

Ona je dodala da bi dijalog trebalo da traje tokom čitavog jesenjeg zasedanja i da se nastavi nakon što se završe izbori u Srbiji.

„Proces demokratizacije izbora u Srbiji nije konačan i neće se završiti na proleće 2020. godine kada će biti raspisani izbori, već je to proces koji će trajati u nekom daljem periodu“, navela je Macura.

 

Izvor: FoNet

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.