SZO: Otkazati odmore i skupove, bolje otkazan događaj nego otkazan život

SZO: Otkazati odmore i skupove, bolje otkazan događaj nego otkazan život

Izvor: Pixabay.com

Izvor: FoNet

21.12.2021

Kategorija: U fokusu

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) pozvala je ljude da otkažu neke od svojih planova za odmor kako bi zaštitili javno zdravlje, pošto se varijanta omikrona širi globalno, javlja danas BBC.

“Otkazan događaj je bolji od otkazanog života”, rekao je direktor SZO Tedros Gebrejesus, dodajući da se moraju doneti “teške odluke”.

Brojne zemlje su reagovale u pokušaju da zaustave širenje te varijante, uključujući uvođenje ograničenja putovanja.

U Sjedinjenim Američkim Državama omikron je sada dominantan, čineći 73 odsto novih infekcija. Očekuje se da će se predsednik SAD Džozef Bajden obratiti naciji u utorak, ali je Bela kuća saopštila da ne planira da “zaključa zemlju”. 

Epidemiolog Entoni Fauči ranije je upozorio da bi putovanje za Božić povećalo širenje omikrona čak i među potpuno vakcinisanim građanima. Amerikancima se savetuje da ne putuju u više od 80 zemalja koje se nalaze na veoma visokoj listi Centra za kontrolu i prevenciju bolesti za koronu, uključujući skoro čitavu Evropu. 

Francuska i Nemačka su među državama koje uvode ograničenja putovanja kako bi se uhvatili u koštac sa omikronom, dok je Holandija uvela striktno zatvaranje tokom božićnog perioda. 

Britanski premijer Boris Džonson rekao je u ponedeljak da vlada treba da “zadrži mogućnost” da uvede nova pravila u Engleskoj, ali još nije najavio dalja ograničenja. 

Proslave Nove godine na londonskom Trafalgar skveru otkazane su “u interesu javne bezbednosti”, rekao je gradonačelnik Sadik Kan

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.