Poljoprivrednici: Čekamo poziv ministra zbog neispunjenih obećanja

Poljoprivrednici: Čekamo poziv ministra zbog neispunjenih obećanja

Foto: NJ/Magločistač

Izvor: Beta

03.06.2024

Kategorija: U fokusu

Predstavnici nekoliko udruženja poljoprivrednika Srbije, saopštili su da još uvek nisu dobili poziv od novog resornog ministra Aleksandra Martinovića za razgovor zbog ranije datih obećanja.

“Martinović nam je, na naš poziv od 13. maja, posle četiri dana odgovorio da se strpimo i da je zbog, unapred dogovorenih obaveza, prezauzet, pa da će nas primiti posle 27. maja, ali nama poziv još nije stigao, a predstavnike nekih udružena prima, dok za druga nema vremena”, rekao je predsednik Udruženja poljoprivrednika Subotice Miroslav Matković.

Poziv za razgovor poslali su Udruženje poljoprivrednika Subotice, Iniijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije, Savez udruženja Banata i Udruženje poljoprivrednika Aradac.

Matković je rekao da je prošle godine, 26. novembra, nakon višednevnih protesta poljoprivrednika, započetih u maju, blokadom ulica traktorima, na sastanku u Kisaču i Beogradu sa tadašnjom ministarkom poljoprivrede Jelenom Tanasković i bivšom premijerkom Anom Brnabić, dogovoreno da subvencija po hektaru iznosi 300 evra, od čega je 18.000 dinara za sertifikovano seme.

“Nije rešen ni problem unosa parcela u registar e-agrara za zakupljenu zemlju, a direkcija Republičkih robnih rezervi još ne objavljuje otkupnu cenu pšenice i količine koje su joj potrebne, iako će žetva početi za nekoliko dana”, rekao je Matković.

Dodao je da poljoprivrednici, kada počne žetva, nemaju vremena da se sede pored računara i prate javne pozive i šalju odgovarajuću dokumentaciju.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.