NDNV: OMOGUĆITI UČEŠĆE NA KONFERENCIJAMA ZA MEDIJE I PUTEM ONLAJN PLATFORMI

NDNV: OMOGUĆITI UČEŠĆE NA KONFERENCIJAMA ZA MEDIJE I PUTEM ONLAJN PLATFORMI

Objavio: Magločistač

25.03.2020

Kategorija: U fokusu

Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV) poziva institucije da za vreme širenja korona virusa ponude dodatnu zaštitu novinarima i novinarkama koji moraju da prate medijske konferencije a fizički ne mogu da budu prisutni i da im omoguće da na njima učestvuju i putem onlajn platformi.

“Istovremeno ukazujemo i na to da  je neophodno da omoguće medijskim radnicima da postave pitanja i preko tih digitalnih alata, jer za vreme vanrednog stanja demokratska kontrola institucija ne sme da bude zapostavljena. Institucijama skrećemo pažnju na dobru praksu u nekoliko zemalja Evrope ali i Svetske zdravstvene organizacije,  gde novinari i novinarke pre početka i za vreme konferencije mogu da pošalju svoja pitanja institucijama i stručnjacima koji tako odgovaraju na njih”, navodi se u saopštenju za javnost.

Ovo, napominju iz NDNV-a, nikako nije poziv na zamenu konferencija za medije na kojima uživo učestvuju novinari, već dodatna mogućnost kolegama i koleginicama da uz veću bezbednost rade svoj posao. NDNV smatra da zaštita zdravlja kolega i koleginica mora da bude prioritet institucija ali i samih redakcija i urednika.

“Zato pozivamo medije da zaposlenima obezbede punu zaštitu na radu za vreme širenja virusa Covid-19. Tražimo i to da finansijski podrže one koji su angažovani kao spoljni saradnici ili frilenseri bez ugovora o radu. Zahtevamo i punu odgovornost medija ne samo za sadržaj koji se objavljuje, već i za zdravlje medijskih radnika”, navodi se na kraju.

 

 

(Magločistač)

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.