MINISTRI SRBIJE I MAĐARSKE: SKRATITI ČEKANJE NA GRANIČNIM PRELAZIMA

MINISTRI SRBIJE I MAĐARSKE: SKRATITI ČEKANJE NA GRANIČNIM PRELAZIMA

Foto: Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

09.02.2018

Kategorija: U fokusu

Izgradnje brze pruge Beograd-Budimpešta i efikasnije granične procedure, uz skraćenje zadržavanja na granicama, bili su danas teme sastanka u Budimpešti ministarke građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Zorane Mihajlović i ministra za razvoj Mađarske Mikloša Šestaka. 

Mihajlović je rekla da Srbija i Mađarska nemaju problem s fizičkim barijerama, ali da se vreme zadržavanja na granicama mora skratiti, posebno u teretnom saobraćaju, kako na železnici, tako i u drumskom prevozu, što je važno za konkurentnost privrednika obe zemlje, saopštilo je njeno ministarstvo.

Rekla je i da je mađarski ministar obećao da će se rešiti problem dugog zadržavanja drumskih prevoznika na granici.

Na sastanku u okviru zajedničke sednice vlada Srbije i Mađarske, razmatrana je i izgradnja brze pruge Beograd-Budimpešta.

“Na teritoriji Srbije već su počeli radovi na modernizaciji dve deonice pruge Beograd-Budimpešta i očekuje nas potpisivanje komercijalnog ugovora i za treću, poslednju deonicu, od Novog Sada do Subotice”, rekla je Mihajlović.

Mađarski ministar Šestak je rekao da se u martu očekuju ponude izvođača za deo pruge koji gradi Mađarska.

Šestak je naglasio da je planirano otvaranje tri nova granična prelaza, a prvi će biti Rastina-Bačsentđerđ, kod Sombora, gde su već završeni radovi.

Dvoje ministara je razgovaralo i o saradnji u rečnom saobraćaju, i potpisalo novi sporazum o plovidbi rekom Tisom, kao i o realizaciji programa prekogranične saradnje IPA.

Izvor: Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.