Konstitutivna sednica Skupštine Srbije do 11. februara

Konstitutivna sednica Skupštine Srbije do 11. februara

Izvor: youtube.com (print screen)

Izvor: RSE

24.01.2024

Kategorija: U fokusu

Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana konstitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade.

On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni rezultati izbora i da je počeo da teče rok od 30 dana za održavanje konstitutivne sednice Skupštine Srbije.

“Sve ide po planu i zakonu. Najkasnije do 11. februara će biti održana konstitutivna sednica Parlamenta. Onda će se pristupiti donošenju zakona koji su neophodni za formiranje vlade”, rekao je Orlić.

U Srbiji su 17. decembra održani vanredni parlamentarni, pokrajinski i lokalni izbori u 65 gradova i opština, uključujući i Beograd.

Najveća opoziciona koalicija “Srbija protiv nasilja” ne priznaje njihove rezultate i vladajuću Srpsku naprednu stranku (SNS) optužuje za izbornu krađu.

Uz opoziciju, na neregularnosti izbora u Srbiji održanih 17. decembra i ranije su ukazali domaći i međunarodni posmatrači.

OEBS-ova Kancelarija za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) saopštila je da su izbore obeležili i zloupotreba javnih sredstava, medijska dominacija predsednika države, negativna kampanja i širenje straha.

O decembarskim izborima raspravljao je i Evropski parlament, odakle je poručeno da Evropska komisija očekuje od Srbije, kao kandidata za članstvo u Evropskoj uniji, da na transparentan način ispita sve pritužbe o neregularnostima tokom izbora održanih 17. decembra prošle godine.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.