Kisić Tepavčević: Predlog o bolovanju u slučaju zaraze koronom nije diskriminatoran

Kisić Tepavčević: Predlog o bolovanju u slučaju zaraze koronom nije diskriminatoran

Imunizacija građana, foto: NJ/Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

07.05.2021

Kategorija: U fokusu

Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević izjavila je danas da smatra da predlog da se samo vakcinisanima protiv korona virusa u slučaju zaraze garantuje puna plata tokom bolovanja nije diskriminatoran, kako su ocenili pojedini mediji.

“Ne može da bude diskriminatarno kada svi imaju ono što je pokriveno zakonom. Znači, 65 procenata, uz dodatnu stimulaciju onima koji su odgovorni i savesni”, rekla je Kisić Tepavčević nakon polaganja venaca kineskim novinarima poginulim u NATO bombardovanju.

Ona je rekla da je Vlada u četvrtak donela odluku kojom je izmenila preporuku sa početka pandemije, kada je odlučeno da svi koji se zaraze korona virusom imaju plaćeno odsustvo u potpunosti.

“Danas, u uslovima kada se približavamo broju od četiri miliona datih doza vakcina, kada su nam vakcine dostupne, svi oni koji su primili bar jednu dozu vakcine, u slučaju da imaju potvrđenu infekciju, da imaju 100 odstotno plaćeno odsustvo tokom bolovanja. A za sve one koji se nisu vakcinisali, da ta pokrivenost bude onakva kakva je po zakonu, odnosno 65 posto”, rekla je Kisić Tepavčević.

Ona je rekla da veruje da će se kolektivni ugovori u firmama, koji trenutno svim zaposlenima garantuju punu platu u slučaju bolovanja, izmeniti i da je ovo podrška onima koji se odgovorno ponašaju prema svom i zdravlju svog naroda.

Kisić Tepavčević je ocenila da će se većina poslodavaca ponašati u skladu sa ovom preporukom, iako ona nije obavezujuća.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.