Gruhonjić: Ovo je prvi put da je moje dete videlo grafite mržnje

Gruhonjić: Ovo je prvi put da je moje dete videlo grafite mržnje

Izvor: NDNV

Izvor: Beta

26.11.2020

Kategorija: U fokusu

Novinar Dinko Gruhonjić, kome su na ulazu u zgradu u kojoj stanuje ispisani preteće poruke, izjavio je za današnji list Danas da je pretnje doživljavao i ranije, ali da je ovo prvi put da je njegovo dete videlo “užasne grafite govora mržnje”.

Gruhonjić je, kako navodi list, rekao da ne želi da se meša u istražni postupak, ali da veruje da policija “već ima iskustva sa osobama koje ispisuju grafite u delu grada u kome živi, na Limanu, u Novom Sadu”.

“To je rukopis navijačkih grupa koja učestvuju u u različitim krivičnim delima. Čini mi se da bi policija mogla da ih identifikuje i privede, samo se nadam da to konačno hoće. Ne vidim kome je u interesu da razni anonimni manijaci dolaze novinarima, i ne samo novinarima, na kućna vrata sa porukom ‘Znamo gde živiš’ i ‘Odlazi iz Srbije'”, rekao je Gruhonjić.

“Ja sam od nekih predstavnika vlasti etiketiran i targetiran, to je već postalo uobičajeno. Slične poruke sam dobijao i na Tviteru, ali i u Skupštini Srbije od predstavnika vladajuće partije”, dodao je on.

“Tabloidna glasila su produžena ruka vlasti. Oni u javni prostor iznose takvu vrstu govora mržnje i prema kritičarima vlasti, pa je potpuno jasno da iza toga stoji režim”, rekao je.

Gruhonjić smatra da neće biti pomaka dok se u Srbiji ne uklone “uzroci ovog civilizacijskog posrnuća”, naglašava da “već 30 godina dominira velikosrpski nacionalizam”, i da je “potrebno stvaranje političke alternative koja će biti spremna da javno progovori i da se suoči sa time”.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.