Istaknutim mladim subotičkim umetnicima sinoć su uručena priznanja “Dr Ferenc Bodrogvari”. Priznanje se dodeljuje istaknutim kulturnim stvaraocima, ne starijim od 40 godina, u oblasti književnosti, likovne i muzičke umetnosti koji su doprineli razvoju kulturnog života Subotice, ili dali doprinos na polju kulture u zemlji i inostranstvu, uzimajući u obzir zapažena ostvarenja u prethodnoj kalendarskoj godini. Ovogodišnje dobitnice su Natalija Raičević, Monika Čik i Željka Zelić.
Po 36. put mladi subotički umetnici dobili su priznanja za svoj dosadašnji rad u vidu diplome i plakete priznanja. Nagrada je ove godine otišla u ruke profesorke baleta Natalije Raičević, profesorke mađarskog jezika Monike Čik i novinarke Željke Zelić.
“To je samo jedan podsticaj za dalje, da budem istrajna u negovanju klasične baletske umetnosti”, rekla je Raičevićeva.
“Nadam se da će je, isto tako, opravdati kroz naredno razdoblje. Imam u planu objavljivanje još zbirki. Dakle, treba se radovati jako kratko, ali nastaviti raditi i pisati i dalje” kazala je Zelićeva.
“Srećna sam zbog ovog priznanja”, kratko je dodala Čik.
Odluku o dodeli priznanja donela je Gradska skupština, a laureati su izabrani na predlog subotičkih organizacija i pojedinaca, na osnovu javnog poziva.
“Talenat je izuzetno važna ljudska osobina jer to prosek vuče na gore. Subotica je prepoznala još u osamdesetim godinama prošlog veka da, godišnje bar jednom, treba priznati mlade umetnike i njihov rad”, istakao je Tivadar Bunford, predsednik Skupštine grada Subotica.
Nagradu je ustanovila Kulturno-prosvetna zajednica Grada Subotica. Prvi put je dodeljena 1980. godine, a dodeljuje se uglavnom na dan rođenja prerano preminulog filozofa i stvaraoca Ferenca Bodrogvarija.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.