SVE VIŠE GRAĐANA PO PRAVDU IDE KOD OMBUDSMANA

SVE VIŠE GRAĐANA PO PRAVDU IDE KOD OMBUDSMANA

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

13.07.2016

Kategorija: Subotica

Kancelarija Zaštitnika građana Subotice od momenta osnivanja pa do danas kontinuirano beleži porast broja obraćanja građana.

 
Kako se navodi u izveštaju ove institucije koji je predočen na jučerašnjoj sednici Skupštine grada, u prošloj godini lokalnom ombudsmanu se obratio 2.241 građanin, odnosno za oko 200 više u odnosu na 2014. godinu.

 
“Porast obraćanja zaštitniku građana leži u činjenici da organi uprave i dalje krše i uskraćuju prava građanima, dok posmatrano iz drugog ugla povećanje obraćanja treba tražiti i u boljoj informisanosti građana u pogledu institucija koje mogu da im pomognu u ostvarivanju i zaštiti njihovih prava, odnosno u prisutnosti koju je obezbedila kancelarija u gradu” – ocenjeno je u izveštaju.

 
Problemi na koje su građani Subotice ukazivali svojim obraćanjima zaštitniku građana u 2015.godini bili su brojni i raznovrsni i odnosili su se, između ostalog, na nedonošenje rešenja po zahtevu stranke, neodgovaranje na dopise stranaka i dužinu trajanja postupka pred organima.

 
Tu su i selektivno odlučivanje po zahtevima za isključenje sa daljinskog sistema grejanje, visinu računa za isporučenu toplotnu energiju, naplata dimničarskih usluga, visina računa ostalih komunalnih usluga, promena zona za oporezivanje, komunalo opremanje ulica, problem držanja domaćih životinja, problem buke zbog rada ugostiteljskih objekata, ukidanje subvencija za plaćanje stambeno – komunalnih usluga, problem pasa lutalica, ujedi pasa lutalica i sl.

 
(Magločistač)

m od logoa sa rogovima mali

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.