Subotički demokrati ističu da su do sada načinjeni propusti, te da bi odgovornost za to trebala utvrditi stručna komisija koju predlažu
Gradski odbor Demokratske stranke uputio je Skupštini grada predlog da se odmah obustave radovi popločavanja prostora oko Gradske kuće i da se formira komisija u koju bi članove delegirale sve odborničke grupe.
Uz konstataciju kako su ovi radovi jasan dokaz nekompetentnosti aktuelne gradske vlasti, subotički demokrati u saopštenju za javnost navode da su već do sada urađeni propusti: umesto urbanističkim projektom i konkursom predviđenih granita i klinkera postavljaju se betonske ploče „krajnje problematičnog kvaliteta“.
Iz tih razloga subotički demokrati navode da bi zadatak komisije bio da predloži mere i rešenja s ciljem otklanjanja dosadašnjih propusta i ispitivanje odgovornosti za nastanak grešaka. Komisija bi, smatraju demokrati, trebala predložiti odgovarajuće rešenje parternog dela dekorativne rasvete Gradske kuće, kao i razmotriti „Urbanistički projekat za urbanističko-arhitektonsko oblikovanje i uređenje zaštićenog jezgra grada“, prateće idejno rešenje, projektno-tehničku dokumentaciju i izdati eventualne naloge obrađivaču, u smislu korekcije istog.
Konačno, prema predlogu Gradskog odbora Demokratske stranke, zadatak komisije bio bi i davanje saglasnosti na „Urbanistički projekat za urbanističko-arhitektonsko oblikovanje i uređenje zaštićenog jezgra grada”, na svu projektno-tehničku dokumentaciju koju bi uputila Skupštini na konačnu saglasnost.
“Smatramo da se o izgledu zaštićenog jezgra grada, materijalima koji će se primeniti, okvirnim troškovima i drugo mora izjasniti Skupština grada, jer se investicioni zahvati ovakvog tipa preduzimaju jedanput u pola stoleća”, zaključuje se u saopštenju subotičkih demokrata.
(Magločistač)
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.