SUBOTICA: POMOĆ U REŠAVANJU STAMBENIH POTREBA IZBEGLICA IZ HRVATSKE I BIH

SUBOTICA: POMOĆ U REŠAVANJU STAMBENIH POTREBA IZBEGLICA IZ HRVATSKE I BIH

Objavio: Magločistač

07.02.2017

Kategorija: Subotica

Grad Subotica i Komesarijat za izbeglice i migracije Republike Srbije pozivali su danas izbeglice iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine da se prijave na javne pozive pomoći za dodelu paketa građevinskog materijala i otkup seoskih kuća sa okućnicom, ukupne vrednosti oko 600.000 evra, namenjenih izbeglicama na teritoriji Subotice.

Javni pozivi se odnose na rešavanje stambenih potreba izbeglica kupovinom 30 seoskih kuća sa okućnicom i nabavku 30 paketa građevinskog materijala za popravku ili adaptaciju seoske kuće.

Poziv za nabavku građevinskog materijala otvoren je do 10. februara, a za kupovinu seoskih kuća do 7. marta. Građani mogu dobiti više informacija u četvrtak, 9. februara, u zgradi Nove opštine u Subotici, sa početkom u 12 časova.

Regionalni stambeni program (RSP) je zajednički višegodišnji program Republike Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Republike Hrvatske, koji ima za cilj da obezbedi trajna stambena rešenja za oko 27.000 najugroženijih izbegličkih porodica, odnosno za oko 74.000 ljudi u regionu. Od tog broja 16.780 porodica je u Srbiji, tačnije oko 45.000 ljudi.

Regionalni stambeni projekat Republike Srbije vredan je 335 miliona evra. Regionalni stambeni program sve četiri zemlje vredan je 584 miliona evra i finansiran je sredstvima Evropske unije, koja je najveći donator, Sjedinjenih Američkih Država, Nemačke, Italije, Norveške, Švajcarske, Danske, Turske, Luksemburga, Kipra, Rumunije, Češke, Slovačke i Mađarske.

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.