PODNETO 190 KRIVIČNIH PRIJAVA ZA KORUPCIJU PROTIV POLICIJSKIH SLUŽBENIKA U SRBIJI

PODNETO 190 KRIVIČNIH PRIJAVA ZA KORUPCIJU PROTIV POLICIJSKIH SLUŽBENIKA U SRBIJI

Izvor: vijesti.me

Objavio: Magločistač

28.01.2016

Kategorija: Subotica

Sektor unutrašnje kontrole je prošle godine podneo 170 krivičnih prijava protiv ukupno 190 lica za 350 krivičnih dela korupcije među policijskim službenicima, što je više u odnosu na prethodne godine, izjavio je danas pomoćnik MUP-a Miloš Oparnica.

Pomoćnik Ministarstva unutrašnjih poslova Miloš Oparnica je na naučno stručnom skupu “Korupcija i zaštita policijskog integriteta“ u Subotici rekao da su službe efikasnije zato što je promenjena metodologija rada, kao i da su uvedene nove mere koje omogućuju povećanje rasvetljavanja krivičnih dela i njihovo dokazivanje.

“Obim krivičnih dela je porastao jer u strukturi krivičnih dela koja su obuhvaćena krivičnim prijavama dominiraju krivična dela primanja mita i zloupotrebe službenog položaja“, kazao je Oparnica.

On je rekao da je jedna od glavnih novina u novom Zakonu o policiji i jačanje sektora unutrašnje kontrole.

„Predviđeno je vođenje planova integriteta i deponovanje imovinskih karti rukovodilaca MUP-a što je jako značajno u suzbijanju korupcije upravo unutar rizične oblasti policije”, kazao je Oparnica.

Dvodnevni naučno stručni skup pod nazivom “Korupcija i zaštita policijskog integriteta“ koji se održava u hotelu Patria u Subotici organizuju Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP), Kriminalističko-policijska akademija i Fondacija “Hans Zajdel”. Na skupu su prisustvovali i predstavnici Agencije za borbu protiv korupcije.

(Magločistač)

m od logoa sa rogovima mali

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.