U Centru za socijalni rad u Subotici danas je otvoreno novo odeljenje za pomoć ženama žrtvama porodičnog nasilja, a obnavljen je i deo ove Ustanove u ukupnom iznosu od 70.000 dolara.
Centar za socijlni rad u Subotici pružaće pomoć i migrantima koji borave u ovom gradu.
Projekat se sprovodi u sklopu pomoći lokalnim samouprvama u Srbiji koje se suočavaju sa migrantskom krizom čija je ukupna vrednost 1,3 miliona dolara.
Direktorka Centra za socijalni rad u Subotici Miroslava Bagavac rekla je da je prošle godine ovaj Centar imao 137 žena žrtava porodičnog nasilja, a da su ove godine dobili ukupno 34 prijave.
“U svakodnevnom radu se srećemo sa ljudskom mukom izazvanom neljudskošću najbližih, a to je jedan od najtežih vidova traume. Zbog toga je važno da žrtve nasilja imaju ambijent gde će, uz veliku podršku i odgovornost stručnih radnika, moći da saberu svoje misli i da vide neki drugi put kojim mogu da idu”, kazala je Bagavac.
Državni sekretar u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Nenad Ivanišević rekao je da je Centar za socijalni rad u Subotici jedan od lidera u Srbiji.
“U ovom Centru zaposleni obavljaju veoma težak posao čije usluge svake godine koristi oko 12.000 socijalno najugroženijih građana, kao i migranti koji borave u ovom gradu”, kazao je Ivanišević.
Dodao je i da će u Subotici u narednom periodu kroz razne donatorske pomoći biti izgrađena i ambulanta u naselju Prozivka, fiskulturna sala u Osnovnoj školi “Đuro Salaj”, kao i nova zgrada Hitne pomoći.
Zamenica stalne predstavnice UNDP Steliana Nedera rekla da se vrednosti ove organizacije baziraju na vrednostima da – “nikoga ne treba da zaboravimo”.
“Primećujemo da je migrantima koji borave u Subotici neophodna pomoć i podrška, a takođe smo primetili i da u Subotici postoji problem žena koje su žrtve porodičnog nasilja”, kazala je Nedera.
Radove u Centru za socijalni rad u Subotici podržali su Američka agencija za razvoj (USAID) i Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP), u saradnji sa Ministarstvom državne uprave i lokalne samouprave i Komesarijatom za izbeglice i migracije Republike Srbije.
(Magločistač)
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.