Nemačka fabrika Dunkermotoren, koja u hali površine 3.500 kvadratnih metara u Slobodnoj zoni Subotica, od 2010. godine proizvodi mikromotore i izvozi ih širom sveta, proširila je svoje kapacitete u kojima će zaposliti još radnika, a sa ciljem da na tržište plasirala i novi proizvod.
“Kao kruna tog pristupa je upravo ova hala u koju ćemo, od naše sestrinske kompanije Ametek iz Severne Karoline, povući proizvodnju kompresora koje ćemo izvoziti širom sveta, a najviše u Englesku”, kaže Slobodan Antić, generalni direktor fabrike Dunkermotoren u Subotici.
U proširenje pogona, površine 900 kvadratnih metara, Dunkermotoren, grad Subotica i Slobodna zona, investirali su dva miliona evra, a u njemu će, pored 140 radnika koji ovde rade već pet godina, posao dobiti još 25 njih.
Proširenje kapaciteta fabrike Dunkermotoren, koja od 2012. godine posluje u okviru američke grupacije Ametek, ima veliki značaj za privredni razvoj Subotice.
“Ubeđen sam da će rezultati koji su do sada ostvareni, vremenom postajati još bolji. Mislim da je to znak da ovaj grad, ljudi koji ovde žive i radna kultura koju imaju, jesu temelj budućeg razvoja naše zajednice”, ocenio je Jene Maglai, gradonačelnik Subotice.
Savetnik premijera Srbije Jerg Hiskens je istakao da je prisustvo Dunkermotorena značajno ne samo za Suboticu već i celu Srbiju.
“Danas vidimo da smo bili na dobrom putu kada smo ovaj posao otpočeli pre pet godina. Ovo je najbolji primer kako strana firma i lokalna samouprava mogu da rade zajedno”, istakao je Jerg Hiskens, savetnike premijera Srbije.
Fabrika Dunkermotoren proizvodi mikromotore koje izvozi širom sveta, pri čemu ostvaruje godišnji promet od deset miliona evra, a pored nove hale u kojoj će sada proizvoditi i kompresore, kupila je parcelu zemljišta na kojoj planira dalje širenje svojih kapaciteta u Slobodnoj zoni Subotica.
Izvor: RTV (Rada Stajić)
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.